Kanadanın Hamilton şəhərində Azərbaycan bayrağı ucaldılıb
Kanadanın Ontario əyalətinin Hamilton şəhərində 28 May – Müstəqillik Günü münasibətilə Azərbaycan Bayrağının qaldırılma mərasimi keçirilib.
Hamilton Azərbaycan icmasının təşkilatçılığı ilə şəhərin “City Hall” mərkəzində baş tutan mərasimdə üçrəngli bayrağımız Azərbaycanın Dövlət Himninin sədaları altında səmaya ucaldılıb.
Bayram sevinclərini bölüşən Azərbaycan icmasının üzvləri dövlət bayrağımızın fonunda xatirə şəkilləri çəkdiriblər.
Soydaşlarımızın qürurlu və sevincli anlarını fotoobyektivə bu yaxınlarda Toronto Azərbaycan Evində sərgisi keçirilən fotoqraf İsmayıl Hüseynov köçürüb.

В канадском городе Гамильтон поднят флаг Азербайджана
По случаю 28 Мая – Дня независимости в городе Гамильтон канадской провинции Онтарио состоялась церемония поднятия флага Азербайджана.
Ha церемонии, организованной азербайджанской общиной Гамильтона в городском центре “City Hall”, под звуки государственного гимна Азербайджана был поднят наш трехцветный флаг.
Делясь радостью праздника, члены азербайджанской общины сделали фотографии на память на фоне нашего государственного флага.
Моменты радости и гордости наших соотечественников запечатлел на камеру фотограф Исмаил Гусейнов, выставка которого недавно была проведена в Доме Азербайджана в Торонто.