Kanadada fəaliyyət göstərən “Mənim Azərbaycanım” həftəsonu məktəbinin şagirdlərinin iştirakı ilə “Sehrli xalat” filminin motivləri əsasında hazırlanmış film-tamaşanın təqdimatı keçirilib. Kanada Azərbaycan Evi və ELTV Media qrupunun təşkilatçılığı ilə səhnələşdirilən tamaşanın ssenari müəllifi məktəbin Azərbaycan dili və dram müəllimi Sevinc Quliyevadır. Filmdə ölkəmizin keçmişinə səyahət olunur, Vətənin gələcək inkişafına verilən töhfələrdən bəhs edilir, eyni zamanda ekoloji problemlərin həlli yolları diqqətə çatdırılır. “Sehrli xalat” film-tamaşası qonaqların marağına səbəb olub və alqışları ilə qarşılanıb.
ADDF-in dəstəyi ilə səhnələşdirilən filmin çəkilişlərinin bir hissəsi (keçmişə səyahət kadrları) Azərbaycan Evində baş tutub.
Qeyd edək ki, “Mənim Azərbaycanım” həftəsonu məktəbi 2023-cü ilin sentyabr ayından Toronto şəhərindəki Kanada Azərbaycan Evinin nəzdində fəaliyyət göstərir.

The film-performance, which Azerbaijani children prepared was screened in Canada
The film-performance based on the motives of the movie "Magic Robe" was presented with the participation of the students of the “My Azerbaijan” weekend school operating in Canada. The screenwriter of the performance, staged with the organization of Azerbaijani House in Canada and ELTV Media group is Sevinj Guliyeva, Azerbaijani language and drama teacher at school. The film takes the viewers on a journey into our country’s past, discusses contributions to the future development of the homeland, and highlights the solution to environmental issues. The “Magic Robe" film-performance aroused the interest of the guests and was met with applause.
The film, staged with the support of ADDF, was partially filmed at the Azerbaijan House, specifically the scenes depicting the journey into the past.
It should be noted that the My Azerbaijan weekend school has been operating under the Canada Azerbaijan House in Toronto since September 2023.