Gürcüstanın Prezidenti və Baş naziri Novruz şənliyində iştirak edib
Marneuli meriyası Novruz bayramı münasibətilə tədbir təşkil edib. Tədbirə Gürcüstanın Prezidenti Mixeil Kavelaşvili, Baş naziri İrakli Kobaxidze, Parlament sədri Şalva Papuaşvili və digər rəsmi şəxslər qatılıb. Bayram tədbirində Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzi də iştirak edib. Mərkəzin “Robotexnika” klubunun üzvlərinin 3D printerlə hazırladığı və üzərində Marneulinin gerbi əks olunan plaketlər Gürcüstan Prezidentinə və Baş nazirinə hədiyyə verilib. Parlament sədrinə isə rəsm klubunun üzvlərinin əsəri təqdim olunub. Rəsmilər daha sonra Azərbaycan guşəsində GAİM-in üzvlərinin əl işlərindən ibarət sərgiyə baxıblar.
Marneulidə digər bir bayram tədbiri Gürcüstan Azərbaycanlılarının İnteqrasiya Mərkəzində baş tutub. Tədbirdə gürcü və ingilis dili qrupunun şagirdləri hər iki dildə çıxış ediblər. Gimnastika dərnəyinin şagirdlərinin ifasında rəqs nömrəsi nümayiş olunub. Bayramın əsas personajlarından Bahar qızı, Kosa və Keçəlin iştirakı şənliyə rəng qatıb. Onlar yumurta döyüşdürüb, uşaqları əyləndiriblər. Ardınca şeirlər və mahnılar səsləndirilib. Sonda GAİM-in icraçı direktoru Murad Muradov bayram münasibətilə tədbir iştirakçılarını təbrik edərək onlara firavanlıq və xoşbəxtlik arzulayıb.
Novruz bayramı Laqodexi rayonun Qabal kəndində də qeyd olunub. Qabal İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə müxtəlif idman yarışları və el şənliyi keçirilib. Səhər saatlarında at yarışları ilə başlayan tədbir konsert proqramı ilə başa çatıb. Gürcüstanın müxtəlif bölgələrindən gələn idmançılar güləş, marafon yürüşü, kikboks, futbol və voleybol yarışlarında güclərini sınayıblar. Qaliblərə kubok, diplom və pul mükafatları təqdim olunub. Mərkəzin rəhbəri Yavər Məmmədov tədbirin təşkilində zəhmət çəkənlərə və verdiyi dəstəyə görə Laqodexi bələdiyyəsinə minnətdarlığını bildirib. Tədbir daha sonra Novruz adətlərinin icrası, vətənə aid şeirlərin söylənməsi, mahnı və rəqslərin ifası ilə davam edib.

President and Prime Minister of Georgia attended at the celebration of Novruz holiday
Marneuli municipality organized an event on the occasion of Novruz holiday. The event was attended by the President of Georgia Mikheil Kavelashvili, the Prime Minister Irakli Kobakhidze, Speaker of the Georgian Parliament Shalva Papuashvili and other officials. Integration Center for Azerbaijanis in Georgia also participated at the festive event.  Plaques featuring the coat of arms of Marneuli, made by the members of the 'Robotics' club of the Center using a 3D printer, were presented as gifts to the President and the Prime Minister of Georgia. Then, officials visited the exhibition of handicrafts by the members of GAIM in the Azerbaijani corner.
In Marneuli, other festive event took place in the Integration Center for Azerbaijanis in Georgia. The students of the Georgian and English language group performed in both languages as well as the students of the gymnastics club danced. The participation of the Kechel, Kosa, and Bahar gizi (Spring girl) added liveliness and vibrancy to the celebration. They had an egg fight and entertained the children. Following that, poems and songs were performed. At the end, the Executive Director of GAIM, Murad Muradov, congratulated the participants on the holiday and wished them prosperity and happiness.
Novruz holiday was celebrated in the village of Gabal, Lagodekhi district. Various sport contests and festive event were held with the organization of the Gabal Development Center. The event started with horse racing in the morning and has come to end with concert. Athletes from various regions of Georgia tested their skills in wrestling, marathon walking, kickboxing, football, and volleyball competitions. The winners were awarded trophies, diplomas, and cash prizes. The head of the center, Yavar Mammadov, expressed his gratitude to the Lagodekhi municipality for their efforts in organizing the event and for their support. The event continued with the execution of Novruz traditions, the recitation of patriotic poems, and the performance of songs and dances."