Ersin Tatar təyyarə qəzasında həlak olanlara ehtiramını bildirib
29 dekabr, 2024“Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin Bakı-Qroznı reysini həyata keçirən sərnişin təyyarəsinin qəzaya uğraması nəticəsində çoxlu sayda insan tələfatı ilə əlaqədar Azərbaycan-Kıbrıs Dostluq Cəmiyyətində anım guşəsi yaradılıb və başsağlığı kitabı açılıb. Cəmiyyətin qarşısındakı dövlət bayrağımız yarıya endirilib.
Şimali Kipr Türk Respublikasının prezidenti Ersin Tatar Azərbaycan-Kıbrıs Dostluq Cəmiyyətinə gələrək, həlak olanlara öz ehtiramını bildirib, başsağlığı kitabına ürək sözlərini yazıb.
Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətində yaşayan soydaşlarımız və ölkəmizin dostları anım guşəsini ziyarət etməkdə davam edir.
Qeyd edək ki, hazırda dünyanın 18 ölkəsində 29 Azərbaycan Evi var və həmin evlərdə anım guşələri yaradılıb.

Эрсин Татар почтил память погибших в авиакатастрофе
29 декабря, 2024В связи с многочисленными жертвами в результате крушения пассажирского самолета ЗАО “Aзербайджан Хава Йоллары”, выполнявшего рейс по маршруту Баку-Грозный, в Обществе дружбы Азербайджан - Турецкая Республика Северного Кипра создан уголок памяти и открыта книга соболезнований. Приспущен наш государственный флаг перед обществом.
Президент Турецкой Республики Северного Кипра Эрсин Татар пришел в Общество дружбы Азербайджан – ТРСК, где почтил память погибших и оставил запись в книге соболезнований.
Продолжается посещение уголка памяти нашими соотечественниками, проживающими в Турецкой Республике Северного Кипра, и друзьями нашей страны.
Отметим, что в настоящее время в 18 странах мира функционируют 29 домов Азербайджана, в которых созданы уголки памяти.