Diaspor Gənclərinin V Yay Düşərgəsinə seçimlər başa çatıb
24 iyul, 2024Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə Laçın şəhərində keçiriləcək “Gənclər Yaşıl Dünya Naminə” Diaspor Gənclərinin V Yay Düşərgəsinə seçimlər başa çatıb.
Düşərgəyə qatılmaq üçün 500-ə yaxın elektron müraciət daxil olub. Qeydiyyat və müsahibə mərhələlərindən sonra 60 ölkəni təmsil edən 119 nəfər düşərgədə iştirak üçün seçilib. Onların arasında həm dünyanın müxtəlif ölkələrində yaşayan azərbaycanlılar, həm də Azərbaycana dost münasibəti bəsləyən xalqların nümayəndələri var.
Bildirək ki, Diaspor Gənclərinin V Yay Düşərgəsi 2024-cü ilin “Yaşıl Dünya Naminə Həmrəylik ili” elan olunması münasibətilə Azərbaycanın dilbər guşələrindən olan Laçın şəhərində təşkil ediləcək.
Yay düşərgəsinin proqramına müxtəlif ictimai-siyasi xarakterli panellər, şəhid ailələrinin üzvləri və qəhrəman qazilərimizlə, həmçinin müxtəlif sahələr üzrə ekspertlərlə görüşlər, ana dili dərsləri, eləcə də gənclər üçün əyləncəli proqramlar, intellektual oyunlar daxildir.
Xatırladaq ki, Diaspor Gənclərinin bu günədək təşkil olunan düşərgələri Şəki, Şamaxı, Şuşa və Naxçıvanda baş tutub.

Selection for the 5th Summer Camp of Diaspora Youth completed
24 July, 2024Selections for the "Youth for a Green World" 5th Summer Camp of Diaspora Youth, will be held in Lachin, jointly organized by the State Committee on Work with Diaspora of the Republic of Azerbaijan and the Heydar Aliyev Foundation, have been completed.
Approximately 500 electronic applications were received for participation in the Camp. After the registration and interview stages, 119 people, representing 60 countries were selected to participate in the camp. Among them are Azerbaijanis living in various countries around the world, as well as representatives of nations that have friendly relations with Azerbaijan.
It should be noted that the 5th Summer Camp of Diaspora Youth will be held in the beautiful city of Lachin to mark 2024 as the "Year of Solidarity for a Green World."
The program of the summer camp includes different socio-political panels, meeting with the family members of martyrs and heroic veterans, as well as the meeting with experts in various fields, the lessons of Azerbaijan language, entertaining programs and intellectual games for the youths.
It should be reminded that the previous summer camps of Diaspor Youth have been held in Shaki, Shamaxi, Shusha, Nakchivan.