Komitə sədri Belçikada diaspor təşkilatlarının rəhbərləri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikası Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Azərbaycan Respublikasının Belçika Krallığı və Lüksemburq Böyük Hersoqluğundakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Vaqif Sadıqovla birgə Belçikadakı Azərbaycan diaspor təşkilatlarının rəhbərləri ilə görüşüb.
Azərbaycanın Belçikadakı Səfirliyində baş tutan görüşə "Fireland” Azərbaycanlılar Birliyinin rəhbəri İlahə Tağıyeva, BAF-Belçika Azərbaycanlıları Federasiyasının vitse-prezidenti Anar Malik, “MADANİ - Azərbaycanlıların Mədəniyyət, İdman, Düşüncə, Həmrəylik və Gələcək İmkanlar Məkanı” təşkilatının rəhbəri Emin Əliyev, “Radio Octo” Radio kanalının təsisçisi Rüfət Abbasov, “BUTAM” Azərbaycan Mədəniyyət Assosiasiyasının həmtəsisçisi Yasəmən Abbasi, İrs-Azərbaycan Belçika Tələbə Assosiasiyasının həmsədri Aysu Əhməd, komitə və səfirliyin əməkdaşları qatılıb.
Görüşdə xaricdə yaşayan soydaşlarımız arasında birlik və həmrəyliyin gücləndirilməsi, Azərbaycanın haqlı mövqeyinin beynəlxalq ictimaiyyətə daha geniş şəkildə çatdırılmasının əhəmiyyəti vurğulanıb. Görüləcək işlər, qarşıda duran hədəflər, həyata keçiriləcək layihələr və gələcəyə dair perspektiv planlar ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb, iştirakçıların sualları cavablandırılıb.

Committee Chairman met with the leaders of the Azerbaijani diaspora organization in Belgium
Fuad Muradov, the Chairman of the State Committee on Work with Diaspora, and Vagif Sadigov, the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Kingdom of Belgium and the Grand Duchy of Luxembourg, met with the heads of the diaspora organizations in Belgium.
The meeting, held in the Embassy of Azerbaijan in Belgium, was attended by Ilaha Taghiyeva, Head of the “Fireland” Azerbaijanis Union, Anar Malik, Vice-president of the Federation of Azerbaijanis in Belgium (BAF), Emin Aliyev, leader of "MADANI – Cultural, Sports, Intellectual, Solidarity and Future Opportunities Space of Azerbaijanis", Rufat Abbasov, founder of "Radio Octo", Yasaman Abbasi, co-founder of the "BUTAM" Azerbaijani Cultural Association, Aysu Ahmad, co-chair of the Heritage-Azerbaijan Belgian Student Association, as well as committee and embassy staff.
The meeting focused on enhancing unity and solidarity among Azerbaijanis living abroad and emphasized the importance of more effectively communicating Azerbaijan’s just position to the international community. Participants exchanged views on upcoming initiatives, future goals, and long-term strategic projects. Questions raised by participants were addressed during the meeting.