Komitə sədri Belçikada diaspor təşkilatlarının rəhbərləri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikası Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Azərbaycan Respublikasının Belçika Krallığı və Lüksemburq Böyük Hersoqluğundakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Vaqif Sadıqovla birgə Belçikadakı Azərbaycan diaspor təşkilatlarının rəhbərləri ilə görüşüb.
Azərbaycanın Belçikadakı Səfirliyində baş tutan görüşə "Fireland” Azərbaycanlılar Birliyinin rəhbəri İlahə Tağıyeva, BAF-Belçika Azərbaycanlıları Federasiyasının vitse-prezidenti Anar Malik, “MADANİ - Azərbaycanlıların Mədəniyyət, İdman, Düşüncə, Həmrəylik və Gələcək İmkanlar Məkanı” təşkilatının rəhbəri Emin Əliyev, “Radio Octo” Radio kanalının təsisçisi Rüfət Abbasov, “BUTAM” Azərbaycan Mədəniyyət Assosiasiyasının həmtəsisçisi Yasəmən Abbasi, İrs-Azərbaycan Belçika Tələbə Assosiasiyasının həmsədri Aysu Əhməd, komitə və səfirliyin əməkdaşları qatılıb.
Görüşdə xaricdə yaşayan soydaşlarımız arasında birlik və həmrəyliyin gücləndirilməsi, Azərbaycanın haqlı mövqeyinin beynəlxalq ictimaiyyətə daha geniş şəkildə çatdırılmasının əhəmiyyəti vurğulanıb. Görüləcək işlər, qarşıda duran hədəflər, həyata keçiriləcək layihələr və gələcəyə dair perspektiv planlar ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb, iştirakçıların sualları cavablandırılıb.

Председатель комитета встретился с руководителями диаспорских организаций в Бельгии
Председатель Государственного комитета Азербайджанской Республики по работе с диаспорой Фуад Мурадов и чрезвычайный и полномочный посол Азербайджанской Республики в Королевстве Бельгия и Великом Герцогстве Люксембург Вагиф Садыгов встретились с руководителями азербайджанских диаспорских организаций в Бельгии.
Во встрече, состоявшейся в посольстве Азербайджана в Бельгии, приняли участие руководитель Союза азербайджанцев "Fireland” Илаха Тагиева, вице-президент Федерации азербайджанцев Бельгии - BAF Aнар Малик, руководитель организации “Пространство культуры, спорта, мысли, солидарности и будущих возможностей азербайджанцев - MADANİ” Эмин Алиев, учредитель радиоканала “Radio Octo” Руфат Аббасов, соучредитель Азербайджанской культурной ассоциации “BUTAM” Ясемен Аббаси, сопредседатель Азербайджано-бельгийской студенческой ассоциации “Ирс” Айсу Ахмед, сотрудники комитета и посольства.
На мероприятии было подчеркнуто значение укрепления единства и солидарности между проживающими за рубежом нашими соотечественниками, более широкого доведения до международной общественности справедливой позиции Азербайджана. Состоялся обстоятельный обмен мнениями о предстоящей работе, дальнейших целях, проектах, которые планируется реализовать, и перспективных планах на будущее, были даны ответы на вопросы участников.