Azərbaycan icmasının üzvü ABŞ-də sertifikatlarla təltif olunub
Nyu Yorkda fəaliyyət göstərən “My Way” Uşaq-Gənclər Yaradıcılığı İnkişaf Mərkəzinin rəhbəri Alyona Bədəlova ABŞ-də icmalararası fəaliyyətdə, könüllülük, eyni zamanda sosial mədəni proqramlardə aktiv iştiraka görə təltif olunub. Nyu York Ştatının senatorları – Stephen T.Chan (Stefan T. Çan), Jessica Scarcella-Spanton (Cesika Skarsella-Spanton), Nyu York Şəhər Şurasının üzvü Justin Brannan (Castin Brenon), Nyu York Ştat Assambleyasının üzvü Alec Brook-Krasny (Alek Bruk-Krasnı) soydaşımıza sertifikatlar, Nyu York Şəhər Şurasının üzvü Susan Zhuang (Syuzan Şuan) isə mükafat təqdim edib.
Alyona Bədəlovanın rəhbərlik etdiyi “My Way” Uşaq-Gənclər Yaradıcılığı İnkişaf Mərkəzi Nyu Yorkda azərbaycanlı uşaq və gənclərin hərtərəfli inkişafında mühüm addımlar atır, milli mədəni irsimizin ABŞ-də təbliğində fəal iştirak edir. Mərkəzdə Azərbaycan milli rəqsləri, rəsm, heykəltəraşlıq üzrə kurslar təşkil olunur.
Qeyd edək ki, “My Way” Uşaq-Gənclər Yaradıcılığı İnkişaf Mərkəzinin rəhbəri Alyona Bədəlova Azərbaycan diasporunun fəaliyyətinə verilən mühüm töhfəyə görə Azərbaycan Respublikasının “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” medalına layiq görülüb.

Член азербайджанской общины награждена в США сертификатами
Руководитель действующего в Нью-Йорке Центра развития детско-юношеского творчества “My Way” Алена Бадалова награждена за активное участие в межобщинной деятельности, волонтерстве, а также социально-культурных программах в США. Сенаторы штата Нью-Йорк – Стефан Т.Чан (Stephen T.Chan), Джессика Скарселла-Спантон (Jessica Scarcella-Spanton), член городского совета Нью-Йорка Джастин Бреннан (Justin Brannan), член Ассамблеи штата Нью-Йорк Алек Брук-Красны (Alec Brook-Krasny) вручили нашей соотечественнице сертификаты, а член городского совета Нью-Йорка Сюзан Жуанг (Susan Zhuang) – награду.
Центр развития детско-юношеского творчества "My Way", возглавляемый Аленой Бадаловой, предпринимает важные шаги в деле всестороннего развития азербайджанских детей и молодежи в Нью-Йорке, активно участвует в пропаганде нашего национального культурного наследия в США. В Центре организуются курсы по азербайджанским национальным танцам, живописи, скульптуре.
Отметим, что за весомый вклад в деятельность азербайджанской диаспоры руководитель Центра развития детско-юношеского творчества "My Way" Алена Бадалова удостоена медали Азербайджанской Республики “За заслуги в диаспорской деятельности”.