Bolnisidə “Yaşıl dünya naminə” mövzusunda seminar keçirilib
Bolnisidə fəaliyyət göstərən "Qafqaz Hüquq və İnteqrasiya Mərkəzi"nin təşkilatçılığı ilə mərkəzin müəllim heyəti və bir neçə icma mərkəzinin rəhbərlərinin iştirakı ilə “Yaşıl dünya naminə” mövzusunda maarifləndirici seminar keçirilib.
İştirakçılar Azərbaycanda “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsinin bütün dünya üçün qlobal çağırış olmasından, ekoloji problemlərin həlli və ətraf mühitin qorunub saxlanmasının vacibliyini qeyd ediblər. Onlar ekoloji şüurun inkişaf etdirilməsi, ətraf mühitə qarşı həssas münasibətin formalaşdırılması, təbii və mədəni dəyərlərə hörmətlə yanaşılması ilə bağlı maarifləndirmə işlərinin aparılmasının əhəmiyyətini bildiriblər.
Görüşdə yerli onlayn media subyektlərinin fəaliyyətində dayanıqlı təcrübələrin tətbiqinin təşviqi, maarifləndirmə və təbliğat işlərinin əhatə dairəsinin genişləndirilməsi, ekoloji məsələlərlə bağlı müxtəlif istiqamətlərdə maarifləndirmənin artırılması, veb-sayt və sosial media hesablarında müxtəlif kampaniyaların təşkil edilməsi və s. mövzularda geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

B Болниси состоялся семинар на тему “Во имя зеленого мира”
Функционирующий в Болниси "Кавказский центр права и интеграции" организовал просветительский семинар на тему “Во имя зеленого мира” с участием педагогического состава центра и руководителей центров ряда общин.
Участники отметили, что объявление в Азербайджане “Года солидарности во имя зеленого мира” является глобальным посылом всей планете, подчеркнули важность решения экологических проблем и охраны окружающей среды. Они констатировали значение проведения просветительской работы для развития экологического сознания, формирования чуткого отношения к окружающей среде, уважения природных и культурных ценностей.
На встрече состоялся широкий обмен мнениями на такие темы, как поощрение применения устойчивой практики в деятельности местных субъектов онлайн медиа, расширение сферы охвата просветительской и пропагандистской работы, проведение просвещения в различных направлениях, связанных с экологическими вопросами, организация различных компаний на на веб-сайте и в аккаунтах социальных сетей, и пр.