Azərbaycanlı fotoqraf Fransa Senatında təşkil edilən tədbirə məruzəçi qismində qatılıb
Fransada yaşayan Azərbaycan əsilli tanınmış fotoqraf Reza Deqati Parisdəki Amerika Ali Məktəbinin (American Graduate School) buraxılış mərasimində əsas məruzəçi qismində çıxış edib.
Fransa Senatında keçirilmiş tədbirə dəvəti Reza Deqati özü üçün böyük şərəf adlandırıb. Qeyd edib ki, bu xüsusi gün ərzində tələbələr və məzunlara çoxlu sayda təbriklər ünvanlanıb: “Məzunların hamısına həyat boyu əhəmiyyətli nailiyyətlər əldə etməyi arzulayıram”.
Parisdəki Amerika Ali Məktəbi 1994-cü ildə yaradılıb. Beynəlxalq münasibətlər və diplomatiya, habelə münaqişələrin həlli, beynəlxalq hüquq və ətraf mühit məsələləri kimi sahələrdə ixtisaslaşmış qeyri-kommersiya ali təhsil müəssisəsidir.
Qeyd edək ki, Reza Deqati dünya azərbaycanlılarının tanınmış nümayəndələrindən biridir. Fotoqraf 30 ildən çoxdur Azərbaycan həqiqətlərini öz əsərləri ilə dünya ictimaiyyətinə çatdırır. Mədəniyyət paytaxtımız Şuşada keçirilmiş Dünya Azərbaycanlılarının V (Zəfər) Qurultayının iştirakçısı olub.

The Azerbaijani photographer delivered speech at graduation ceremony held in Paris
Reza Deghati, a well-known Azerbaijani photographer residing in France, was the keynote speaker at the graduation ceremony of American Graduate School in Paris held in reception room of French Senate.
“I wish successes to all graduates” –told Reza Deghati, while delivering congratulation speech.
It should be noted that American Graduate School in Paris, is a non-profit organization, founded in 1994, specializing in International Relations and Diplomacy and related areas such as conflict resolution, international law and environmental issues.
Reza Degati is one of the notable Azerbaijanis in the world. The photographer has been conveying the truths of Azerbaijan to the world community for more than 30 years. He was a participant in the Fifth (Victory) Congress of the World Azerbaijanis held in Shusha.