Azərbaycan icması Hilversum şəhərində Niderland mediasına etiraz aksiyası keçirib
Niderlandın Hilversum şəhərində yerləşən “Nederlandse Omroep Stichting” (NOS) teleradio korporasiyasının binası önündə Azərbaycan icmasının bir qrup fəalının etiraz aksiyası keçirilib.
“Ana Vətən” Avropa Azərbaycanlı Qadınlar Birliyinin sədri Mayisə Ağamirzəyevanın təşkilatçılığı ilə NOS-un binasının da yerləşdiyi “Media park” şəhərciyində bir araya gələn icma üzvləri Azərbaycana dair xəbərlərin ikili standartlar əsasında hazırlanmasını pisləyiblər.
Aksiya zamanı Azərbaycana qarşı aşkar qərəz nümayiş etdirən və faktları təhrif edən Niderland kanallarının ünvanına “Medianın ikili standartları bütün gözəlliyi ilə”, “Miatsum, yaxud erməni yanlışlığı”, “Erməni diasporu medianı manipulyasiya edir”, “Azərbaycanlı uşaqlar öldürüləndə media harada idi?”, “Azərbaycan fobiyasını dayandırın!”, “Erməni etnik təmizləməsinin azərbaycanlı qurbanları” kimi həqiqətlərin əks olunduğu plakatlar nümayiş etdirilib.
Aksiyanın sonunda Azərbaycan icmasının Niderlandın kütləvi informasiya vasitələrinə ünvanlanmış bəyanatı oxunub. Etiraz məktubu NOS-un poçt qutusuna atılıb.

Aзербайджанская община провела в Гааге акцию протеста против нидерландских медиа
Группа активистов азербайджанской диаспоры провела перед зданием телерадиокорпорации “Nederlandse Omroep Stichting” (NOS), расположенной в нидерландском городе Гаага, акцию протеста.
Члены общины, встретившиеся в городке “Media park”, где находится здание NOS, при организационной поддержке председателя Объединения азербайджанских женщин Европы “Aна Ветен” Маисы Агамирзоевой, осудили подготовку новостей об Азербайджане на основе двойных стандартов.
В ходе акции в адрес нидерландских каналов, проявляющих очевидную предвзятость в отношении Азербайджана и искажающих факты, демонстрировались плакаты, отражающие такие реалии, как “Двойные стандарты медиа во всей красе”, “Mиацум или армянская ложь”, “Армянская диаспаора манипулирует медиа”, “Где находились медиа, когда убивали азербайджанских детей?”, “Прекратите азербайджанофобию!”, “Азербайджанские жертвы армянской этнической чистки”.
По окончании акции было зачитано заявление, адресованное азербайджанской общиной средствам массовой информации Нидерландов. Письмо протеста опущено в почтовый ящик NOS.