Xaricdə yaşayan azərbaycanlılar Aktau yaxınlığında baş vermiş təyyarə qəzası ilə əlaqədar xalqımıza başsağlığı verib
25 dekabr, 2024
Dekabrın 25-də “Azərbaycan Hava Yolları”nın Bakı-Qroznı reysini yerinə yetirən sərnişin təyyarəsinin qəzaya uğraması, insanların faciəvi şəkildə dünyalarını dəyişməsi xəbəri biz xaricdə yaşayan azərbaycanlıları dərindən sarsıdıb.
Qəza nəticəsində həlak olanlara Allahdan rəhmət diləyir, ailələrinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralananlara tezliklə şəfa arzulayırıq.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə dövlətimizin baş vermiş hadisənin səbəblərini araşdıraraq müvafiq tədbirlər görəcəyinə əminliyimizi ifadə edirik.
Tarixən xalqımız öz birlik və bərabərliyi sayəsində bütün çətinliklərdən alnıaçıq çıxıb. Biz xaricdə yaşayan azərbaycanlılar belə bir faciənin baş verdiyi gündə də xalqımızın və dövlətimizin yanında olduğumuzu bildiririk.

Азербайджанцы, проживающие за рубежом, выразили нашему народу соболезнование в связи с авиакатастрофой, произошедшей недалеко от Актау
Известие о том, что 25 декабря пассажирский самолет “Aзербайджан Хава Йоллары”, выполнявший рейс Баку-Грозный, потерпел крушение, в результате чего трагически погибли люди, глубоко потрясло нас – азербайджанцев, проживающих за рубежом.
Да упокоит Аллах души погибших в результате крушения, выражаем глубокое соболезнование их семьям и близким, желаем пострадавшим скорейшего исцеления.
Выражаем уверенность в том, что наше государство под руководством Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева расследует причины происшествия и примет соответствующие меры.
На протяжении истории наш народ, благодаря единству и равенству с честью преодолевал все сложные моменты. Мы – проживающие за рубежом азербайджанцы, заявляем, что в день, когда произошла такая трагедия, находимся рядом с нашим народом и государством.