Brisbendə keçirilən Multikultural Festivalda Azərbaycan təmsil olunub
Avstraliya İttifaqının Brisben şəhərində keçirilən Multikultural Festivalda Azərbaycan da təmsil olunub.
Orta məktəbdə təşkil edilən festivalda Azərbaycanla yanaşı, Avstraliya, Misir, Hindistan, Əfqanıstan, Afrika, Filippin, Vyetnam, Çin, Yaponiya, Kamboca, Koreya, Yeni Zelandiya və başqa ölkələr öz milli mədəniyyətlərini əks etdirən xüsusi guşələr yaradıblar. Festival çərçivəsində müxtəlif xalqlara məxsus rəqslər, oyunlar nümayiş olunub, eləcə də fotostendlər vasitəsilə ölkələrin adət-ənənələri və mədəni irsi haqqında iştirakçılara məlumat verilib.
Azərbaycan guşəsi “Kvinslenddə Azərbaycanın Milli Assosiasiyası”nın vitse-prezidenti Aytən Məmmədova və həyat yoldaşı Con Millettin təşkilatçılığı ilə yaradılıb. Ölkəmizin tarixini, mədəniyyətini, adət-ənənələrini və mətbəxini əks etdirən milli geyimlər, suvenirlər və digər mədəni nümunələr sərgilənib.

Азербайджан представлен на состоявшемся в Брисбене Мультикультуральном фестивале
Aзербайджан был представлен на Мультикультуральном фестивале, проведенном в городе Брисбен Австралийского Союза.
Наряду с Азербайджаном, на фестивале, организованном в средней школе, специальные уголки, отражающие национальную культуру, создали Австралия, Египет, Индия, Афганистан, африканские страны, Филиппины, Вьетнам, Китай, Япония, Камбоджа, Корея, Новая Зеландия и другие государства. В рамках фестиваля были представлены танцы и игры, принадлежащие различным народам, кроме того, участники посредством фотостендов проинформированы об обычаях, традициях и культурном наследии стран.
Aзербайджанский уголок организован вице-президентом “Азербайджанской национальной ассоциации в Кливленде” Айтен Мамедовой и ее супругом Джоном Миллеттом. Были экспонированы национальные костюмы, сувениры и другие образцы культуры, отражающие историю, культуру, обычаи и традиции, кухню нашей страны.