Azərbaycan Kaliforniyada keçirilən mədəniyyət festivalında təmsil olunub
Kaliforniya ştatının San Ramon şəhərində dünyanın müxtəlif mədəniyyətlərini bir araya gətirən “İcmada mədəniyyət” festivalı keçirilib. Şimali Kaliforniya Azərbaycan Mədəniyyət Cəmiyyətinin nümayəndələri festivalda guşə yaradıb, ölkəmizi təmsil edib.
Azərbaycana aid suvenirlərin, kitabların sərgiləndiyi guşədə qonaqlara milli şirniyyatlarımız da təqdim olunub. Milli geyimdə olan cəmiyyət üzvləri – Nurlan Şükürlü, Könül Əliyeva, Cavid Hüseynli, Günay Xəlilova və Hüseyn Hüseynli qonaqlara ölkəmizin qədim tarixi, zəngin mədəniyyəti, mətbəxi, füsunkar təbiəti, turizm potensialı barədə ətraflı məlumat verib, sualları cavablandırıb.
Şimali Kaliforniya Mədəniyyət Cəmiyyətinin nəzdində fəaliyyət göstərən və tanınmış xoreoqraf Rozi Alməmmədovanın rəhbərlik etdiyi Azərbaycan rəqs ansamblının ifasında “Cəngi”, “Ağ Çiçəyim” və “Yallı” rəqsləri iştirakçıların alqışları ilə qarşılanıb.

В городе Сан-Рамон штата Калифорния состоялся фестиваль “Культура в общине”, где были представлены различные культуры мира. Члены Азербайджанского культурного общества Северной Калифорнии создали на фестивале уголок для представления нашей страны.
В уголке, где экспонировались связанные с Азербайджаном сувениры, книги, гостям также были предложены национальные сладости. Члены общества Нурлан Шукюрлю, Кенуль Алиева, Джавид Гусейнли, Гюнай Халилова и Гусейн Гусейнли в национальных костюмах подробно проинформировали гостей о древней истории, богатой культуре, кухне, живописной природе, туристическом потенциале нашей страны, ответили на вопросы.
Танцы “Джанги”, “Aг чичейим” и “Яллы” в исполнении действующего при Культурном обществе Северной Калифорнии азербайджанского танцевального ансамбля под управлением известного хореографа Рози Алмамедовой были встречены аплодисментами участников.