Azərbaycan-Amerika Mədəniyyət Assosiasiyası təcavüzkar Ermənistanın təxribatını pisləyib
ABŞ-ın Florida ştatında yaşayan Azərbaycan icması Ermənistan silahlı qüvvələri bölmələrinin 12 sentyabr 2022-ci il tarixində gecədən başlayaraq genişmiqyaslı təxribat törətməsini kəskin şəkildə pisləyib.
Azərbaycan-Amerika Mədəniyyət Assosiasiyasının rəhbəri Töhfə Eminovanın imzası ilə yerli və beynəlxalq ictimaiyyətə ünvanlanan bəyanatda təxribat barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, Florida ştatında yaşayan Azərbaycan icması Ermənistanın beynəlxalq hüquq normaları ilə bir araya sığmayan təxribatlarından dərin narahatlıq hissi keçirir.
Soydaşlarımız təcavüzkar siyasət yürüdən Ermənistanın bölgədəki davamlı sülh prosesinə ciddi maneə olduğunu nəzərə çatdıraraq, beynəlxalq ictimaiyyəti bu qəbuledilməz davranışın qarşısının alınması və rəsmi İrəvanın sülhə sövq edilməsi üçün qətiyyətli addımlar atmağa çağırıblar.

Azerbaijani -American Cultural Association condemned the provocation of the aggressor Armenia
14 September, 2022The Azerbaijani community of Florida, US strongly condemned the large-scale sabotage attacks by the units of the Armenian armed forces beginning from the late hours of September 12, 2022.
The statement addressed to the local and international community, signed by Tohfa Eminova, President of Azerbaijani-American Cultural Association of Florida, provided detailed information about the sabotage attacks. The Azerbaijani community living in Florida is deeply concerned about the sabotage attacks of Armenia, which are in conflict with international legal norms, says the statement.
Our compatriots pointed out that an aggressive policy persued by Armenia is a serious obstacle to the sustainable peace process in the region, and called on the international community to take decisive steps to prevent this unacceptable behavior and push official Yerevan to peace.