Dövlət Komitəsində Moskvadakı diaspor təşkilatının rəhbəri ilə görüş keçirilib
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov “Moskva Azərbaycanlılarının Milli-Mədəni Muxtariyyəti” regional ictimai təşkilatının sədri Bəxtiyar Həsənov və sədr müavini Həşim Əliyevlə görüşüb.
Komitə sədri Moskvadakı soydaşlarımızın bir araya gəlməsi istiqamətində görülən işləri, Azərbaycan həqiqətlərinin və mədəniyyətinin təbliğ olunması istiqamətində fəallığın hiss olunmasını yüksək qiymətləndirib, diaspor təşkilatının fəaliyyətinin daha da genişləndirilməsinə dair tövsiyələrini nəzərə çatdırıb.
İndiyədək görülən işlər barədə ətraflı məlumat verən təşkilat rəhbərləri Komitənin çoxşaxəli fəaliyyət istiqamətlərinin Moskvadakı diasporumuz tərəfindən təqdir olunduğunu vurğulayıblar.
Görüş təşkilatın gələcək planlarına dair fikir mübadiləsinin aparılması ilə yekunlaşıb.
Qeyd edək ki, Bəxtiyar Həsənov bu ilin iyun ayından “Moskva Azərbaycanlılarının Milli-Mədəni Muxtariyyəti” regional ictimai təşkilatının sədri seçilib.

В Государственном комитете состоялась встреча с руководителем диаспорской организации в Москве
Председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов встретился с председателем региональной общественной организации “Национально-культурная автономия азербайджанцев Москвы” Бахтияром Гасановым и заместителем председателя Гашимом Алиевым.
Председатель комитета высоко оценил работу, проводимую в области консолидации наших соотечественников в Москве, ощущающуюся активность, направленную на пропаганду азербайджанских реалий и культуры, дал рекомендации относительно дальнейшего углубления деятельности диаспорских организаций.
Руководители организации, подробно остановившись на проделанной работе, подчеркнули, что наша диаспора в Москве одобряет направления многогранной деятельности комитета.
Встреча завершилась проведением обмена мнениями о дальнейших планах организации.
Отметим, что в июне этого года Бахтияр Гасанов избран председателем региональной общественной организации “Национально-культурная автономия азербайджанцев Москвы”.