Diaspor Gənclərinin V Yay Düşərgəsinin iştirakçısı Kambocada Azərbaycan haqqında təqdimatla çıxış edib
Diaspor Gənclərinin V Yay Düşərgəsinin Kambocadan olan iştirakçısı Fazy Heath öz ölkəsinə geri döndükdən sonra Azərbaycan haqqında təqdimat hazırlayıb.
Təqdimatda ölkəmiz və düşərgə haqqında ətraflı məlumat verilib. Fazy Heath işğaldan azad olunmuş Laçın, Xankəndi, Şuşa, Xocalı və Əsgəran haqqında təəssüratlarını bölüşüb.
Tədbirdə Kambocanın müxtəlif universitetlərində təhsil alan 16 tələbə iştirak edib. Sonda Fazy Heath onlara Azərbaycandan apardığı suvenirləri hədiyyə edib.
Qeyd edək ki, avqustun 1-dən 7-dək davam edən və diaspor tarixinin möhtəşəm layihələrindən biri hesab olunan “Gənclər Yaşıl Dünya Naminə” Diaspor Gənclərinin V Yay Düşərgəsi bu il Laçın şəhərində baş tutub. Düşərgədə dünyanın 60 ölkəsindən 115  gənc iştirak edib. Onların sırasında həm dünyanın müxtəlif ölkələrində yaşayan azərbaycanlılar, həm də Azərbaycana dost münasibəti bəsləyən xalqların nümayəndələri yer alıb.

Участник V Летнего лагеря диаспорской молодежи выступил в Камбодже с презентацией об Азербайджане
Участник V Летнего лагеря диаспорской молодежи Фейз Хиз из Камбоджи по возвращении на родину подготовил презентацию об Азербайджане.
В презентации представлена подробная информация о нашей стране и лагере. Фейз Хиз поделился впечатлениями об освобожденных от оккупации Лачине, Ханкенди, Шуше, Ходжалы и Аскеране.
В мероприятии приняли участие 16 студентов, обучающихся в различных университетах Камбоджи. В заключение Фейз Хиз подарил им привезенные из Азербайджана сувениры.
Отметим, что продолжавшийся с 1 по 7 августа V Летний лагерь диаспорской молодежи “Молодежь во имя зеленого мира”, считающийся одним из грандиозных проектов в истории диаспоры, в нынешнем году состоялся в городе Лачин. В лагере приняли участие 115 молодых людей из 60 стран. Среди них находились как азербайджанцы, проживающие в различных странах мира, так и представители народов, питающих дружественное отношение к Азербайджану.