Diaspor Gənclərinin 5-ci Yay Düşərgəsinə müraciətlərin sayı rekord həddə çatıb
2024-cü ilin 1-7 avqust tarixində Laçında keçiriləcək “Gənclər Yaşıl Dünya Naminə” Diaspor Gənclərinin 5-ci Yay Düşərgəsinə ötən illərlə müqayisədə rekord həddə müraciət qeydə alınıb.
Düşərgədə iştirak üçün 60-dan çox ölkədən diaspor gənclərinin və Azərbaycana dost münasibəti bəsləyən gənclərin müraciəti daxil olub.
Hazırda düşərgədə iştirak edəcək gənclərin seçim prosesi gedir.
Qeyd edək ki, müraciətlərin sayının çoxluğu bir tərəfdən layihənin nüfuzunun artmasının, digər tərəfdən xaricdə yaşayan gənclərimizin işğaldan azad olunmuş əraziləri görmək istəyinin nəticəsidir.
Xatırladaq ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə bu günə kimi Diaspor gənclərinin Şəki, Şamaxı, Şuşa və Naxçıvan şəhərlərində 4 yay düşərgəsi təşkil olunub.

The number of applications to the 5th Summer Camp of Diaspora Youth has reached a record high
In comparison with previous years, a record number of applications have been registered to participate in the upcoming 5th Summer Camp of Diaspora Youth “Youth for Green World” in Lachin on August 1-7, 2024.
Applications from Diaspora youth and youth with friendly attitude towards Azerbaijan from more than 60 countries have been received to participate in the camp.
The selection process of young people who will take part in the camp is currently underway.
It should be noted that the large number of applications is connected, on the one hand, with the growing authority of the project, and on the other hand, with the desire of young people living abroad to see the territories liberated from occupation.
It should be noted that Sheki, Shamakhi, Shusha and Nakhchivan cities hosted previous 4 Summer Camps of Diaspora Youth, which were jointly organized by the State Committee on Work with Diaspora and Heydar Aliyev Foundation.