Diaspor Gənclərinin 5-ci Yay Düşərgəsinə müraciətlərin sayı rekord həddə çatıb
2024-cü ilin 1-7 avqust tarixində Laçında keçiriləcək “Gənclər Yaşıl Dünya Naminə” Diaspor Gənclərinin 5-ci Yay Düşərgəsinə ötən illərlə müqayisədə rekord həddə müraciət qeydə alınıb.
Düşərgədə iştirak üçün 60-dan çox ölkədən diaspor gənclərinin və Azərbaycana dost münasibəti bəsləyən gənclərin müraciəti daxil olub.
Hazırda düşərgədə iştirak edəcək gənclərin seçim prosesi gedir.
Qeyd edək ki, müraciətlərin sayının çoxluğu bir tərəfdən layihənin nüfuzunun artmasının, digər tərəfdən xaricdə yaşayan gənclərimizin işğaldan azad olunmuş əraziləri görmək istəyinin nəticəsidir.
Xatırladaq ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Heydər Əliyev Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə bu günə kimi Diaspor gənclərinin Şəki, Şamaxı, Şuşa və Naxçıvan şəhərlərində 4 yay düşərgəsi təşkil olunub.

Количество обращений для участия в 5-м Летнем лагере молодежи достигло рекордной отметки
В сравнении с предыдущими годами зарегистрировано рекордное количество обращений для участия в предстоящем 1-7 августа 2024 года в Лачине 5-м Летнем лагере диаспорской молодежи “Молодежь во имя Зеленого мира”.
Для участия в лагере поступили обращения от диаспорской молодежи и молодежи, питающей дружественное отношение к Азербайджану, более, чем из 60 стран.
В настоящее время идет процесс отбора молодежи, которая примет участие в лагере.
Отметим, что многочисленность обращений связана, с одной стороны, с ростом авторитета проекта, а с другой, - желанием молодых людей, проживающих за рубежом, увидеть освобожденные от оккупации территории.
Напомним, что на сегодняшний день Государственный комитет по работе с диаспорой организовал совместно с Фондом Гейдара Алиева 4 летних лагеря диаспорской молодежи в Шеки, Шамахе, Шуше и Нахчыване.