Şotlandiyanın Qlazqo Universitetində keçirilən “Açıq qapı” günündə Azərbaycan təmsil olunub
Şotlandiyanın Qlazqo Universitetində keçirilən “Açıq qapı” günündə həmin təhsil ocağının nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Tələbə Cəmiyyətinin rəhbəri Samirə Həsənzadənin təşəbbüsü ilə Azərbaycan təmsil olunub.
Tədbirdə ölkəmizi Qlazqo Universitetində Dövlət Proqramı çərçivəsində doktorantura pilləsi üzrə təhsil alan və universitetin nəzdində fəaliyyət göstərən cəmiyyətin üzvləri, universitetin azərbaycanlı tələbələri və Şotlandiyada yaşayan soydaşlarımız təmsil ediblər.
“Açıq qapı” günündə Azərbaycanın zəngin mədəniyyətini və milli adət-ənənələrini əks etdirən guşə yaradılıb. Azərbaycan guşəsini ziyarət edən qonaqlara ölkəmiz haqqında məlumatlandırılıb.
Cəmiyyətin üzvləri tərəfindən tədbir iştirakçıları arasında əyləncəli oyunlar təşkil edilib. Azərbaycana aid sualları doğru cavablandıran iştirakçılara kiçik hədiyyələr verilib.

Azerbaijan was represented at the University of Glasgow’s "Open Door" event in Scotland
Azerbaijan was represented at the "Open Door" event, held at the University of Glasgow with the initiative of Samira Hasanzade, the head of the Azerbaijani Student Society, which operates under the University of Glasgow.
The members of Society, pursuing doctoral degrees at the University of Glasgow as part of the "State Program", as well as Azerbaijani students of the university and our compatriots living in Scotland attended at the event.
At the event, a cultural corner was set up to showcase Azerbaijan’s rich heritage and national traditions, providing visitors with information about the country.