Moldova Prezidenti soydaşımızı medal ilə təltif edib
Moldova Respublikasının Prezidenti Maya Sandu ölkə qarşısında xüsusi xidmətlərinə və yüksək peşəkarlıq bacarıqlarına görə bir sıra şəxslərə fəxri adlar, medallar təqdim edib.
Təltif olunanlar sırasında Moldova Azərbaycanlıları Konqresinin sədri Elçin Bayramov da var. Soydaşımız Moldova-Azərbaycan dostluğu və əməkdaşlığının, habelə mədəniyyətlərarası dialoqun inkişafında fəal iştirakına görə Moldova Respublikasının “Vətəndaş xidmətlərinə görə” medalına layiq görülüb.
Moldova Prezidenti təltiflərin təqdimetmə mərasimində çıxış edərək fəxri ad və medal alanların işini yüksək qiymətləndirib, onların cəmiyyətin, ölkənin birliyində, inkişafında mühüm rol oynadıqlarını vurğulayıb.

Президент Moлдовы вручила медаль нашему соотечественнику
Президент Республики Молдова Майя Санду присвоила ряду лиц почетные звания и вручила им медали за особые заслуги перед страной и высокие профессиональные умения.
В числе награжденных находится и председатель Конгресса азербайджанцев Молдовы Эльчин Байрамов. За активное участие в развитии молдавско-азербайджанской дружбы и сотрудничества, а также межкультурного диалога наш соотечественник удостоен медали Республики Молдова “За гражданские заслуги”.
Президент Молдовы, выступая на церемонии вручения наград, высоко оценила работу получивших почетные звания и медали, подчеркнула, что они играют важную роль в единстве и развитии общества и страны.