Nyu Yorkda “İpək Yolu–2025” beynəlxalq festivalı keçirilib
ABŞ-nin Nyu York şəhərində yerləşən “Okeana” teatrında “İpək Yolu–2025” beynəlxalq festivalı keçirilib.
Festival “My Way” (“Mənim Yolum”) Uşaq-Gənclər Yaradıcılığı İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı, Nyu Yorkun şəhər mədəniyyət departamenti, Şəhər Şurası qubernatorunun dəftərxanası, Ştat üzrə Qanunvericilik Məclisi və digər dövlət qurumlarının birgə tərəfdaşlığı, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyilə  gerçəkləşdirilib.
Tədbirdə Azərbaycan, Gürcüstan, Çin, Monqolustan, Hindistan, Qazaxıstan, Özbəkistan, İsrail, Türkiyə və digər ölkələrin musiqiləri, rəqsləri təqdim olunub.  ABŞ-nin Nyu York, Nyu Cersi, Meyn, Kaliforniya ştatlarından olan 200-dən çox etnik qrupun  yaradıcı kollektivi öz məharətini nümayiş etdirib. Konserti 1100-dən çox tamaşaçı izləyib.
Tədbirdə “My Way” (“Mənim Yolum”) Uşaq-Gənclər Yaradıcılığı İnkişaf Mərkəzinin rəqs qrupu Qafqaz rəqsləri, Şimali Kaliforniya Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzinin nəzdində fəaliyyət göstərən “Sound of Fire” (“Alovun Səsi”) nağara qrupu musiqi nömrələri, Meyn ştatından olan soydaşımız Səbinə Nəcəfova isə “Uzundərə” rəqsi ifa edib.
Tədbirin sonunda festivalın təşkilatçısı – “My Way” Uşaq-Gənclər Yaradıcılığı İnkişaf Mərkəzinin rəhbəri Alyona Bədəlovaya  Nyu York Şəhər meri Erik Adams ( Erik Adams), Nyu York Şəhər Assambleyasının üzvü Maykl  Novaxov ( Michael Novakhov), Nyu York Şəhər senatı Stefan T. Çan (Stephan T.Chan), Nyu York Şəhər Assambleyasının üzvü Uilyam Koltonun (William Colton) adından sertifikatlar təqdim olunub.
Alyona Bədəlova göstərilən dəstəyə görə təşkilatçılara və Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinə minnətdarlığını bildirib.

В Нью-Йорке состоялся международный фестиваль “Шелковый путь – 2025”
В театре “Oсeana”, расположенном в американском городе Нью-Йорк, состоялся международный фестиваль “Шелковый путь – 2025”.
Фестиваль был организован Центром развития детско-юношеского творчества “My Way” (“Mой путь”) при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой и совместном партнерстве Департамента культуры города Нью-Йорк, канцелярии губернатора Городского совета, Законодательного собрания штата и других государственных структур.
На мероприятии были представлены музыка и танцы Азербайджана, Грузии, Китая, Монголии, Индии, Казахстана, Узбекистана, Израиля, Турции и других стран.  Свое мастерство продемонстрировали  творческие коллективы более 200 этнических групп из штатов Нью-Йорк, Нью-Джерси, Мэн, Калифорния. На концерте присутствовало более 1100 зрителей.
Танцевальная группа Центра развития детско-юношеского творчества My Way ("Мой путь") исполнила на мероприятии кавказские танцы, группа нагаристов Sound of Fire ("Звук огня"), функционирующая при Азербайджанском культурном центре Северной Калифорнии, - музыкальные номера, а наша соотечественница из штата Мэн Сабина Наджафова - танец "Узундере”.
По окончании мероприятия организатору фестиваля – руководителю Центра развития детского и юношеского творчества “My Way” Алёне Бадаловой были вручены сертификаты от имени мэра Нью-Йорка Эрика Адамса (Erik Adams), члена Городской ассамблеи Нью-Йорка Михаила Новахова (Michael Novakhov), сенатора Нью-Йорка Стефана Т.Чана (Stephan T.Chan) и члена Городской ассамблеи Нью-Йорка Уильяма Колтона (William Colton).
Алёна Бадалова поблагодарила организаторов и Государственный комитет по работе с диаспорой за оказанную поддержку.