Nyu Yorkda “İpək Yolu–2025” beynəlxalq festivalı keçirilib
ABŞ-nin Nyu York şəhərində yerləşən “Okeana” teatrında “İpək Yolu–2025” beynəlxalq festivalı keçirilib.
Festival “My Way” (“Mənim Yolum”) Uşaq-Gənclər Yaradıcılığı İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı, Nyu Yorkun şəhər mədəniyyət departamenti, Şəhər Şurası qubernatorunun dəftərxanası, Ştat üzrə Qanunvericilik Məclisi və digər dövlət qurumlarının birgə tərəfdaşlığı, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyilə  gerçəkləşdirilib.
Tədbirdə Azərbaycan, Gürcüstan, Çin, Monqolustan, Hindistan, Qazaxıstan, Özbəkistan, İsrail, Türkiyə və digər ölkələrin musiqiləri, rəqsləri təqdim olunub.  ABŞ-nin Nyu York, Nyu Cersi, Meyn, Kaliforniya ştatlarından olan 200-dən çox etnik qrupun  yaradıcı kollektivi öz məharətini nümayiş etdirib. Konserti 1100-dən çox tamaşaçı izləyib.
Tədbirdə “My Way” (“Mənim Yolum”) Uşaq-Gənclər Yaradıcılığı İnkişaf Mərkəzinin rəqs qrupu Qafqaz rəqsləri, Şimali Kaliforniya Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzinin nəzdində fəaliyyət göstərən “Sound of Fire” (“Alovun Səsi”) nağara qrupu musiqi nömrələri, Meyn ştatından olan soydaşımız Səbinə Nəcəfova isə “Uzundərə” rəqsi ifa edib.
Tədbirin sonunda festivalın təşkilatçısı – “My Way” Uşaq-Gənclər Yaradıcılığı İnkişaf Mərkəzinin rəhbəri Alyona Bədəlovaya  Nyu York Şəhər meri Erik Adams ( Erik Adams), Nyu York Şəhər Assambleyasının üzvü Maykl  Novaxov ( Michael Novakhov), Nyu York Şəhər senatı Stefan T. Çan (Stephan T.Chan), Nyu York Şəhər Assambleyasının üzvü Uilyam Koltonun (William Colton) adından sertifikatlar təqdim olunub.
Alyona Bədəlova göstərilən dəstəyə görə təşkilatçılara və Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinə minnətdarlığını bildirib.

10 June, 2025The “Silk Road-2025” international festival was held at the “Oceana” Theater in New York, US.
The festival, organized by the “My Way” Child and Youth Development Center, was held in partnership with the New York City Department of Cultural Affairs, the City Council, the Governor’s Office, the State Legislature, and other governmental bodies, with the support of the State Committee on Work with Diaspora.
The event featured music and dances of Azerbaijan, Georgia, China, Mongolia, India, Kazakhstan, Uzbekistan, Israel, Türkiye, and other countries.
Creative ensembles representing over 200 ethnic groups from the states of New York, New Jersey, Maine and California, showcased their talents. The concert was attended by more than 1,100 spectators.
At the event, the dance group of the “My Way” Child and Youth Development Center performed Caucasian dances, “Sound of Fire” drum group operating under the Azerbaijani Cultural Center of Northern California, performed musical pieces, an Azerbaijani from Maine Sabina Najafova performed the “Uzundara” dance.
At the end of the event, the organizer of the festival and the head of the "My Way" Children's and Youth Development Center, Alyona Badalova was presented with the certificates on behalf of New York City Mayor Eric Adams, New York City Assemblyman Michael Novakhov, New York City Senator Stephan T. Chan, and New York City Assemblyman William Colton.
Alyona Badalova expressed her gratitude to the State Committee on Work with Diaspora and all partner organizations for their support.