Lyublyana küçələrində Xocalı soyqırımı ilə bağlı maarifləndirmə aksiyası keçirilib
Xocalı soyqırımının 32-ci ildönümü ilə əlaqədar Sloveniyanın paytaxtı Lyublyana şəhərində maarifləndirmə aksiyası baş tutub. Azərbaycan Türk Mədəniyyət Assosasiyasının təşkilatçılığı ilə şəhərin mərkəzi küçələrində yerləşən 18 rəqəmsal LED ekranda 24 saat ərzində “Xocalını unutmayaq” posteri nümayiş olunub. Assosasiyadan bildirilib ki, Xocalı soyqırımının 32-ci ildönümünü ilə əlaqədar rəqəmsal LED ekranlarda QR kodlu posterlər yerləşdirməkdə əsas məqsəd yerli ictimaiyyətin diqqətini erməni vəhşiliyinə çəkmək olub.
Qeyd edək ki, maarifləndirmə aksiyası Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Azərbaycanın Avstriyadakı və Sloveniyadakı səfirliyinin dəstəyi ilə həyata keçirilib.

На улицах Любляны проведена просветительская акция в связи с Ходжалинским геноцидом
В связи с 32-й годовщиной Ходжалинского геноцида в столице Словении Любляне состоялась просветительская акция.
Aзербайджано-турецкая ассоциация культуры организовала демонстрацию в течение 24 часов на 18 цифровых LED экранах, установленных на центральных улицах города, постеров “Не забудем Xoджалы”.
Как сообщили в ассоциации, основная цель размещения постеров с QR кодом на цифровых LED экранах в связи с 32-й годовщиной Ходжалинского геноцида заключается в привлечении внимания местной общественности к армянскому вандализму.
Отметим, что просветительская акция проведена при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой и посольства Азербайджана в Австрии и Словении.