Daşkənddə keçirilən seçkilərdə həmyerlimiz bələdiyyə sədri seçilib
22 avqust, 2024Özbəkistanın Daşkənd şəhərinin Mirzo Uluqbek qəsəbəsində bələdiyyə sədri seçkiləri keçirilib. Sözügedən qəsəbə şəhərin infrastruktur mövcudluğu baxımından ən zəngin, iqtisadi cəhətdən qabaqçıl qəsəbələrdən biri sayılır.
Həmyerlimiz Qalib Müslümovun da iştirak etdiyi seçkidə 110 nəfər millət vəkillərinin nümayəndələri iştirak edib.
Seçki nəticələrinə əsasən seçicilər etimad göstərərək həmyerlimizi bələdiyyə sədri seçiblər.
Qeyd edək ki, Q.Müslümov Respublika Azərbaycan Milli Mədəniyyət Mərkəzi diaspor təşkilatının Daşkənd vilayəti üzrə İdarə Heyətinin sədridir. O, 2022-ci ildə “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” Azərbaycan Respublikasının medalı ilə təltif edilib.

На проведенных в Ташкенте выборах наш соотечественник избран председателем муниципалитета
22 августа, 2024В поселке Мирзо Улугбек столицы Узбекистана Ташкента состоялись выборы председателя муниципалитета. Упомянутый поселок считается одним из самых богатых и экономически продвинутых поселков города с точки зрения наличия инфраструктуры.
К выборам, в которых принял участие и наш соотечественник Галиб Муслимов, присоединились представители 110 депутатов.
По результатам выборов избиратели оказали доверие нашему соотечественнику и избрали его председателем муниципалитета.
Отметим, что Г.Муслимов является председателем правления диаспорской организации “Азербайджанский национальный культурный центр республики” по Ташкентской области. В 2022 году он был награжден медалью Азербайджанской Республики “За заслуги в диаспорской деятельности”.