İsveçrədə azərbaycanlı sənətçilərin konserti keçiriləcək
13 oktyabr 2024-cü il tarixində İsveçrənin Bazel şəhərində Müqəddəs Ruh kilsəsində Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə orqan musiqisi konserti keçiriləcəkdir.
Konsertdə kamança və orqanda Azərbaycan bəstəkarlarının əsərləri səsləndiriləcəkdir. Kamançada Prezident təqaüdçüsü, respublika və beynəlxalq müsabiqələr laureatı Mədinə Şahgəldiyeva, orqanda isə müxtəlif yerli və beynəlxalq tədbirlərin, konsertlərin iştirakçısı Şəfəq Abdullayeva çıxış edəcəkdir.
Məlumat üçün bildirək ki, son 30 ildə hər il Müqəddəs Ruh kilsəsində Piano-Orqan musiqi festivalı (Klavier Orgel Festival) təşkil olunur və çoxsaylı musiqisevərlər bu məkana toplaşır.
Sənətçilərimizin konserti haqqında yerli mətbuatda və kilsənin internet səhifəsində də (https://www.heiliggeist.ch/aktuell/detail/orientalische-klassik-und-volksmusik) məlumat verilib.

Switzerland will host Azerbaijani musicians’ concert
10 October, 2024An organ music concert will be held at the Holy Spirit Church in Basel, Switzerland on October 13 with the support of the State Committee on Work with Diaspora.
The concert will feature Azerbaijani composers’ works in kamancha and organ. Medina Shahgaldiyeva, Presidential Scholar, laureate of Republican and international competitions, will perform at kamancha and Shafag Abdullayeva, participant of various local and international events and concerts will perform at organ.
It should be noted that The Piano-Organ music festival (Klavier Orgel Festival) has been held in the Church of the Holy Spirit every year for the past 30 years where numerous music lovers gather.
The concert of our artists was also reported in the local press and on the website of the church (https://www.heiliggeist.ch/aktuell/detail/orientalische-klassik-und-volksmusik).