İrəvan xanının varisi Naxçıvana gəlib
İrəvan xanının varisi Əmir Əli Sərdari İrəvani Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəvəti ilə Naxçıvana gəlib.
O, Naxçıvanda keçirilən “Heydər Əliyev – 100” Diaspor Gənclərinin IV Yay Düşərgəsi çərçivəsində baş tutan panellərin birində məruzəçi kimi çıxış edəcək.
Səfərin ilk günündə Əmir Əli Sərdari İrəvani Naxçıvanın görməli yerləri ilə tanış olub: “Mənə bu fürsəti yaratdıqları üçün Komitəyə təşəkkür edirəm. Doğum günümə ən yaxşı hədiyyə Naxçıvanda, İrəvanın sərhədində Ağrı dağına baxmaq oldu. Mən əcdadlarıma yaxın olduğumu hiss etdim. Təsəvvür edə bilmirəm ki, bir vaxtlar əcdadlarım orada at çapıb, düşmənləri ilə vuruşublar. Burada olmaq gözəl hissdir”.

Наследник Иреванского хана прибыл в Нахчыван
По приглашению Государственного комитета по работе с диаспорой наследник Иреванского хана Амир Али Сардари Иревани прибыл в Нахчыван.
O выступит в качестве докладчика на одной из панелей, которые состоятся в рамках организованного в Нахчыване IV Летнего лагеря диаспорской молодежи “Гейдар Алиев – 100”.
В первый день поездки Амир Али Сардари Иревани ознакомился с достопримечательностями Нахчывана: “Признателен комитету за предоставленную мне возможность. Лучший подарок ко дню рождения - взглянуть на гору Агры даг в Нахчыване, на границе с Иреваном. Я почувствовал близкую связь с предками. Не могу представить, что некогда мои предки гарцевали там на лошадях, сражались с врагами. Находиться здесь – прекрасное чувство”.