Həftəsonu məktəbinin şagirdləri daha bir festivalda
Kanadanın Toronto şəhərində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Evinin nəzdindəki “Mənim Azərbaycanım” həftəsonu məktəbinin şagirdləri daha bir festivalda iştirak ediblər.
Onlar bu dəfə “2025 Multikultural Bahar Festivalı”na qatılıblar. Tədbir Kanada Özbək İcmasının (Uzbek Community of Canada) təşkilatçılığı ilə keçirilib. Şagirdlərin ifası və milli rəqslərimiz böyük maraqla, gur alqışlarla qarşılanıb.
Tədbirdə Kanada Azərbaycan Evi və “Vətən” Azərbaycan İncəsənət və Mədəniyyət Mərkəzinin rəhbəri Lalin Həsənova multikultural dəyərlərin təşviqi və icma fəaliyyətindəki aktivliyinə görə təltif edilib. O, Özbəkistan İcmasının “Certificate of Excellence” mükafatına layiq görülüb.
Qeyd edək ki, xaricdəki Azərbaycan Evləri, həftəsonu məktəbləri soydaşlarımızın ana dilinin, mədəniyyətinin və milli dəyərlərinin qorunub saxlanılması istiqamətində fəaliyyətlərini davam etdirirlər.

Students of the "My Azerbaijan" weekend school, operating under the Azerbaijan House in Toronto, Canada, once again taken part in a cultural event.
This time, they participated in the “2025 Multicultural Spring Festival, organized by the Uzbek Community of Canada. The students’ performances and traditional Azerbaijani dances attracted great interest and were met with enthusiastic applause.
During the event, Lalin Hasanova, the head of both the Canadian Azerbaijani House and the “Vatan” Azerbaijani Art and Culture Center, was awarded for her contributions to promoting multicultural values and her active community engagement. She was honored with a “Certificate of Excellence” presented by the Uzbek Community.
It is worth noting that Azerbaijani Houses and weekend schools abroad continue their important mission in preserving the native language, culture, and national values of Azerbaijanis living abroad.