Estoniyada Azərbaycan Mədəniyyəti Günü keçirilib
Tədbir Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi, “Buta Art Studio” Azərbaycan Yaradıcılıq Mərkəzinin təşkilatçılığı və Yaradıcılıq Mərkəzinin rəhbəri, rəssam Rövşən Quliyevin (Rövşən Nur) təşəbbüsü ilə “Qarabaşlılar qardaşlığı” Evində baş tutub.
Tədbirdə soydaşlarımız və yerli ictimaiyyət nümayəndələri ilə yanaşı, Almaniya və Finlandiyadan da qonaqlar iştirak edib. Fəxri qonaqlar sırasında yer alan Azərbaycan parlament qrupunun sədri Riyna Solman dostluq münasibətlərinə və mədəni dialoqa göstərilən dəstəyə görə minnətdarlığını bildirib.
Bakıdan dəvət olunmuş musiqişünas Mübariz Əliyevin sazda ifası, bundan başqa qarmonçalan Elnur İmanovun, “Grace” və “Leesikad” qruplarının çıxışları rəğbətlə qarşılanıb.
İştirakçılara milli mətbəximizdən müxtəlif yeməklər, şirniyyatlar, həmçinin Azərbaycan istehsalı olan qida məhsulları təqdim edilib.

В Эстонии проведен День азербайджанской культуры
26 сентября, 2024В Эстонии в рамках Дней национальных культур - 2024 проведен День азербайджанской культуры.
Мероприятие было организовано Азербайджанским творческим центром “Buta Art Studio” в Доме “Братство Черноголовых” по инициативе руководителя творческого центра, художника Ровшана Гулиева (Ровшана Нура) при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой.
В мероприятии, наряду с нашими соотечественниками и представителями местной общественности, приняли участие гости из Германии и Финляндии. Находившаяся среди гостей председатель парламентской группы Азербайджана Рийна Солман выразила признательность за поддержку, оказанную дружественным отношениям и диалогу культур.
С интересом были встречены исполнение приглашенного из Баку музыковеда Мубариза Алиева на сазе, а также выступления гармониста Эльнура Иманова, групп “Grace” и “Leesikad”.
Участникам предложены различные блюда, сладости нашей национальной кухни, а также продукты питания производства Азербайджана.