Danimarkada azərbaycanlı musiqiçinin tələbələrinin konserti keçirilib
3 dekabr, 2024Azərbaycanlı musiqiçi, piano müəllimi, Danimarka – Azərbaycan Gənclər Cəmiyyətinin və “Kulturviften” axşam məktəbinin musiqi koordinatoru Kəmalə Hüseynovanın tələbələrinin 2024-cü il üçün yekun konsert proqramı keçirilib. Tədbir Danimarka – Azərbaycan Gənclər Cəmiyyətinin sədri Kərim Elhanın və Kəmalə Hüseynovanın təşkilatçılığı ilə Kopenhagendə yerləşən Mədəniyyət Mərkəzinin (“Valby Kulturhus”) teatr salonunda baş tutub.
Konsertdə Kəmalə Hüseynovanın tələbələri klassik musiqilərlə yanaşı, dünya xalqlarının, o cümlədən Azərbaycan bəstəkarlarının əsərlərini ifa edib.
Azərbaycanlı musiqiçi Kəmalə Hüseynova təşkilati dəstəyə, Danimarka və Azərbaycan arasında mədəniyyətlərarası əlaqələrin möhkəmləndirilməsinə verdiyi töhfəyə görə “Kulturviften”ə və Kopenhagen Bələdiyyəsinə təşəkkürünü bildirib.

Denmark hosted a concert of students of Azerbaijani musician
A concert of students of Azerbaijani musician and piano teacher Kamala Huseynova, who is also the music coordinator of the Denmark–Azerbaijan Youth Society and the “Kulturviften” evening school, was held as the final program for 2024. The event, organized by Karim Elhan, the chairman of the Denmark–Azerbaijan Youth Society, and Kamala Huseynova, took place in the theater hall of the Valby Cultural Center (“Valby Kulturhus”) in Copenhagen.
At the concert, Kamala Huseynova’s students performed not only classical music but also works by composers from various nations, including Azerbaijan.
Kamala Huseynova expressed her gratitude to “Kulturviften” and the Copenhagen Municipality for their organizational support and their contribution to strengthening intercultural ties between Denmark and Azerbaijan.