Soydaşımız qlobal forumda iştirak edib
ABŞ-nin Pensilvaniya Universitetinin tələbəsi və “Rainergy” layihəsinin təsisçisi Reyhan Camalova Səudiyyə Ərəbistanının Ər-Riyad şəhərində keçirilən nüfuzlu Misk Qlobal Forumunda iştirak edib. Forumda “Gənclərdən, gənclər üçün” mövzusu altında iştirakçılar öz layihələrini təqdim ediblər.
Hər il Misk Fondu tərəfindən təşkil edilən və regionun ən böyük gənclər forumu sayılan bu tədbir dünyanın hər yerindən gənc liderləri, yenilikçiləri və sahibkarları bir yerə toplayan platformadır.
Soydaşımız forumun ilk günündə “Yaşıl böyümə: dayanıqlı mədəniyyətlərin toxumlarını səpmək” adlı paneldə çıxış edərək “Rainergy” layihəsinin inkişaf yolu haqqında məlumat verib.
Tədbirdə Bill Qeyts, Stiv Voznyak kimi tanınmış şəxslər çıxış edib və süni intellekt, kosmos innovasiyaları, dayanıqlılıq və qlobal sağlamlıq sahələrində maarifləndirici müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, Reyhan Camalova Pensilvaniya Universitetində fəaliyyət göstərən Azərbaycanlı Tələbələr Klubunun İdarə Heyətinin üzvüdür, həmçinin cari ilin avqust ayında Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə keçirilən Amerika Azərbaycan Gənclər Forumunun iştirakçısı olub.

Our compatriot participated in a global forum
Reyhan Jamalova, a student at the University of Pennsylvania and founder of the "Rainergy" project, took part in the prestigious Misk Global Forum held in Riyadh, Saudi Arabia. The forum, under the theme "From Youth, For Youth," provided participants an opportunity to present their projects.
Organized annually by the Misk Foundation, this event is considered the region's largest youth forum, serving as a platform that brings together young leaders, innovators, and entrepreneurs from around the world.
On the first day of the forum, our compatriot participated in a panel titled “Green Growth: Sowing the Seeds of Sustainable Cultures” and shared insights into the development journey of the "Rainergy" project.
Prominent figures such as Bill Gates and Steve Wozniak also spoke at the event, which featured enlightening discussions on artificial intelligence, space innovations, sustainability, and global health.
It should be noted that Reyhan Jamalova is a board member of the Azerbaijani Students Club at the University of Pennsylvania. She also participated in the American Azerbaijani Youth Forum held in August this year with the support of the State Committee on Work with Diaspora.