ABŞ-nin məşhur Kolumbiya Universitetində Novruz bayramı qeyd olunub
ABŞ-nin Nyu-York şəhərində yerləşən məşhur Kolumbiya Universitetində Azərbaycan-Amerika Gənclər Federasiyasının (AAYF) təşkilatçılığı ilə Novruz bayramı qeyd olunub. Tədbirdə Nyu-Yorkda, eləcə yaxın ştatlarda yaşayan gənclər iştirak edib.
Azərbaycanlı gəncləri bir araya gətirmək, milli adət-ənənələri tanıtmaq məqsədilə təşkil olunmuş tədbirdə Azərbaycan mətbəxinə aid müxtəlif təamlar, milli şirniyyatlar və Novruz bayramının əsas atributları təqdim edilib, hədiyyəli müsabiqə keçirilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan-Amerika Gənclər Federasiyası təşkilatı 2023-cü ilin iyul ayında ABŞ-də rəsmi qeydiyyatdan keçib. Təşkilatın məqsədi gənclərin səmərəli fəaliyyət göstərməsinə nail olmaq, onların akademik, peşəkar və şəxsi inkişafına töhfə vermək, Azərbaycan mədəniyyətini və dəyərlərini, eləcə də ölkəmizin həqiqətlərini yerli ictimaiyyətə çatdırmaqdır.

Columbia University celebrates Nowruz holiday
Columbia University in New York City which holds a well-earned reputation hosted an event organized by the Azerbaijan-American Youth Federation (AAYF). Young people living in New York and nearby states attended the event.
Various dishes of the Azerbaijani cuisine and national sweets were presented at event aiming to bring the Azerbaijani youth together.
It should be noted that the Azerbaijan-American Youth Federation was officially registered in the United States in July 2023. The purpose of the organization is to achieve the effective functioning of young people, contribute to their academic, professional and personal development, convey the culture and values of Azerbaijan to the world community.