Almaniyadakı Azərbaycan diasporunun təşəbbüsü ilə boks turniri keçirilib
28 May – Müstəqillik Günü münasibətilə Almaniyanın Şvelm şəhərində “SFIT – PROVE YOURSELF” adlı boks və K1-kikboksinq turniri keçirilib. Turnir Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi, Almaniyadakı Azərbaycan diasporunun və “Fight Club Stolz” boks klubunun təşəbbüsü ilə baş tutub.
Yarışın əsas məqsədi soydaşlarımız arasında həmrəyliyin və birliyin gücləndirilməsi, sağlam həyat tərzinin təşviqi, eləcə də multikultural cəmiyyətlər arasında dostluq və əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi olub.
Turnirə Azərbaycan, Almaniya, Albaniya, Türkiyə, Polşa və digər ölkələrdən 60-dan çox idmançı qatılıb. Onlar müxtəlif yaş və çəki dərəcələrində ümumilikdə 27 qarşılaşmada güclərini sınayıblar.
Azərbaycanı böyüklər arasında 60 kq çəki dərəcəsində təmsil edən İzzət Aslanov birinci yerə layiq görülüb.
Qaliblərə medal, kubok və xüsusi mükafatlar təqdim edilib.
Yarışı Almaniyanın Xristian-Demokratik Birliyi (CDU) Partiyasının nümayəndələri, müxtəlif idman klublarının rəhbərləri, diaspor təşkilatlarının təmsilçiləri və çoxsaylı idmansevərlər maraqla izləyiblər.

По инициативе азербайджанской диаспоры в Германии состоялся турнир по боксу
По случаю 28 мая - Дня независимости в германском городе Швельм состоялся турнир по боксу и K1-кикбоксингу SFIT - PROVE YOURSELF. Турнир был проведен по инициативе азербайджанской диаспоры в Германии и боксерского клуба “Fight Club Stolz” при поддержке Государственного комитета Азербайджанской Республики по работе с диаспорой.
Основная цель соревнований заключалась в укреплении солидарности и единства между нашими соотечественниками, поощрении здорового образа жизни, а также развитии дружбы и сотрудничества между мультикультурными обществами.
В турнире приняли участие более 60 спортсменов из Азербайджана, Германии, Албании, Турции, Польши и других стран. Они встретились в 27 поединках в различных возрастных и весовых категориях.
Иззет Асланов, представлявший Азербайджан в весовой категории 60 кг среди взрослых, был удостоен первого места.
Победителям были вручены медали, кубки и специальные награды.
За соревнованиями с интересом наблюдали представители партии Христианско-демократический союз Германии (ХДС), руководители различных спортивных клубов, члены диаспорских организаций и многочисленные любители спорта.