ABŞ-də yaşayan soydaşımıza yüksək vəzifə verilib
ABŞ-də yaşayan soydaşımız, Meyn Azərbaycan Cəmiyyətinin rəhbəri, Amerika Azərbaycan Təşkilatları Alyansının üzvü Tərlan Əhmədova yüksək vəzifə verilib. O, qubernator Janet T. Mills tərəfindən Meyn ştatının Qubernatorluq Siyasət İnnovasiyası və Gələcək İdarəsi yanında Yeni Amerikalılar Ofisinin (Office of New Americans) birinci direktoru təyin edilib.
Tərlan Əhmədov bundan öncə Meyn Əmək Departamentində ştat üzrə məşğulluq proqramlarına nəzarət edib, Qaçqınlar və İmmiqrasiya İdarəsində rəhbər vəzifədə çalışıb, Qaçqınların Məskunlaşması Federal Proqramının koordinatoru olub.
Ştatın rəsmi internet səhifəsində Tərlan Əhmədovun yeni təyinatı ilə bağlı məqalə dərc olunub. Məqaləni ətraflı şəkildə aşağıdakı linkdən oxumaq mümkündür:

Наш соотечественник, живущий в США, назначен на высокую должность
Наш соотечественник, руководитель Общества Мэн-Азербайджан, член Альянса американо-азербайджанских организаций Тарлан Ахмедов, живущий в США, занял высокую должность. Oн назначен губернатором Джанет Т.Миллс первым директором Офиса новых американцев (Office of New Americans) при Управлении политических инноваций и будущего губернаторства штата Мэн.
Ранее Тарлан Ахмедов курировал программы занятости в Департаменте труда штата, занимал руководящую должность в Управлении по делам беженцев и иммиграции, являлся координатором Федеральной программы расселения беженцев.
На официальной интернет-странице штата Мэн опубликована статья, связанная с новым назначением Тарлана Ахмедова. Подробно со статьей можно ознакомиться по ссылке: