Azərbaycan Fransada keçirilən “Business Art Fair” sərgisində təmsil olunub
Parisdə yerləşən “Business Art Fair” Müasir İncəsənət Sərgisində ölkəmizi Fransada yaşayan azərbaycanlı rəssam Mehri Quliyeva təmsil edib.
Fransa paytaxtının San Jermen de Pre (Saint Germain des Prés) rayonundakı Nesle mərkəzində keçirilən sərgidə Mehri Quliyevanın müxtəlif janrlarda yaratdığı tablolar nümayiş etdirilib. Azərbaycanlı rəssamın yaradıcılığı sərgi ziyarətçilərində böyük maraq doğurub.
Rəssam bu sərgidə Azərbaycanın Dostları Assosiasiyasının dəstəyi ilə iştirak edib.
Qeyd edək ki, “Business Art Fair” sərgisi artıq 14 ildir təşkil olunur. Yüzə qədər rəssamın iştirak etdiyi sərgi incəsənət, iş dünyası və geniş ictimaiyyət arasında mübadilə platforması kimi tanınır.
Fransada müxtəlif rəsm müsabiqələrində iştirak edən Mehri Quliyeva 2017-ci ildə Xocalı faciəsinə həsr olunmuş müsabiqənin qalibi olub. UNESCO tərəfindən müdafiə olunan, davamlı inkişafın və sülhün təşviqində mədəniyyətin rolunun gücləndirilməsi kimi dəyərləri dəstəkləyən rəssam bu təşkilatın sülh naminə təşkil etdiyi tədbirlərdə Azərbaycanı təmsil edir.

Azerbaijan was represented at the "Business Art Fair" exhibition held in France
Mehri Guliyeva, an Azerbaijani artist living in France, represented our country at the "Business Art Fair" Contemporary Art Exhibition held in Paris.
Mehri Guliyeva’s paintings in various genres were displayed at the exhibition held in the Nesle Centre, located in the heart of Saint-Germain-des-Prés. The work of the Azerbaijani artist aroused great interest among the visitors of the exhibition.
Association of Friends of Azerbaijan supported the artist’s participation in the exhibition.
It is already 14 years that the "Business Art Fair" exhibition is being held. The exhibition is an exchange platform between arts, business.
Mehri Guliyeva won the competition dedicated to the Khojaly tragedy in 2017. The artist, who supports values such as strengthening the role of culture in the promotion of sustainable development and peace, protected by UNESCO, represents Azerbaijan in the events organized by this organization for the sake of peace.