Xaricdəki Azərbaycan Evlərində anım tədbirləri keçirilib
Dünyanın müxtəlif ölkələrində Azərbaycan Evlərində və həmin Evlərin təşkilatçılığı ilə 27 sentyabr – Anım Günü həsr olunmuş çoxsaylı tədbirlər keçirilib, şəhidlərimizin xatirəsinə guşələr yaradılıb, sərgilər açılıb.
Soydaşlarımız Azərbaycan Evlərindəki anım mərasimlərinə gələrək, respublikamızın müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçən Vətən övladlarının əziz xatirəsini yad ediblər.
Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə qüdrətli Azərbaycan Ordusunun qazandığı parlaq Zəfərin tarixi əhəmiyyətindən, Vətən müharibəsində Azərbaycan oğullarının qəhrəmanlığından, igidliyindən danışıblar.

Remembrance Day was held in Azerbaijani Houses abroad
Several events, dedicated to September 27 - Remembrance Day were held, memorial corners were created, exhibitions were opened for our martyrs in different countries around the world.
Our compatriots commemorated the dear memory of our martyrs and victims who died for the independence and territorial integrity of our republic.
They talked about the historical significance of the brilliant Victory, won by the mighty Azerbaijan Army under the leadership of the Victorious Supreme Commander Ilham Aliyev, and the heroism and bravery of the sons of Azerbaijan in the Patriotic War.
It should be noted that currently, 30 Azerbaijani Houses are operating in 17 countries of the world.