Xaricdəki Azərbaycan Evlərində anım tədbirləri keçirilib
Dünyanın müxtəlif ölkələrində Azərbaycan Evlərində və həmin Evlərin təşkilatçılığı ilə 27 sentyabr – Anım Günü həsr olunmuş çoxsaylı tədbirlər keçirilib, şəhidlərimizin xatirəsinə guşələr yaradılıb, sərgilər açılıb.
Soydaşlarımız Azərbaycan Evlərindəki anım mərasimlərinə gələrək, respublikamızın müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçən Vətən övladlarının əziz xatirəsini yad ediblər.
Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə qüdrətli Azərbaycan Ordusunun qazandığı parlaq Zəfərin tarixi əhəmiyyətindən, Vətən müharibəsində Azərbaycan oğullarının qəhrəmanlığından, igidliyindən danışıblar.

В домах Азербайджана за рубежом состоялись мероприятия почтения памяти
Дома Азербайджана в различных странах мира организовали многочисленные мероприятия, посвященные 27 сентября – Дню памяти, создали уголки, открыли выставки в память о наших шехидах.
Наши соотечественники, приняв участие в церемониях почтения памяти в домах Азербайджана, отдали дань светлой памяти сынов Родины, не пожалевших жизни ради независимости и территориальной целостности республики.
Они говорили об историческом значении блестящей Победы, одержанной могущественной Азербайджанской армией под руководством победоносного Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, героизме и отваге сынов Азербайджана в Отечественной войне.