Salonikidə Ulu Öndər Heydər Əliyev anılıb
11 dekabr, 2024Yunanıstanın Saloniki şəhərində müasir Azərbaycan dövlətinin qurucusu Heydər Əliyevin anım günü münasibətilə tədbir keçirilib.
Diasporla İş Üzrə Dövlət Komitəsinin və Azərbaycanın Yunanıstandakı Səfirliyinin dəstəyi, “QALA" Yunanıstan-Azərbaycan Dostluq Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirdə Azərbaycanın Yunanıstandakı səfiri, Türkiyənin və Gürcüstanın Saloniki şəhərindəki baş konsulluqlarının əməkdaşları, yerli QHT-nin üzvləri və ictimaiyyətin nümayəndələri iştirak edib.
Qonaqları salamlayan "QALA" Yunanıstan-Azərbaycan Dostluq Cəmiyyətinin sədri Rəşid Məmmədov müasir Azərbaycan dövlətinin qurucusu, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xalqımız qarşısındakı tarixi və misilsiz xidmətləri barədə tədbir iştirakçılarına məlumat verib. Ulu Öndərinin xatirəsinin Yunanıstanda hörmətlə anıldığını vurğulayıb.
Azərbaycanın Yunanıstandakı səfiri Arif Məmmədov dünyanın nüfuzlu siyasətçiləri arasında xüsusi yer tutan Heydər Əliyevin parlaq və şərəfli həyat yolundan, çoxşaxəli dövlətçilik fəaliyyətindən, müasir Azərbaycan dövlətinin müstəqilliyinin əldə olunması, qorunması və möhkəmləndirilməsində əvəzsiz və müstəsna rolundan danışıb. Heydər Əliyevin siyasi kursunun Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdırıb.

В Салониках почтена память великого лидера Гейдара Алиева
В греческом городе Салоники состоялось мероприятие, посвященное дню почтения памяти основателя современного Азербайджанского государства Гейдара Алиева.
В церемонии, организованной Обществом греческо-азербайджанской дружбы «ГАЛА» при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой и посольства Азербайджана в Греции, приняли участие посол Азербайджана в Греции, сотрудники генеральных консульств Турции и Грузии в городе Салоники, члены местных НПО и представители общественности.
Председатель Общества греческо-азербайджанской дружбы «ГАЛА» Рашид Мамедов проинформировал участников мероприятия о неоценимых исторических заслугах основателя современного Азербайджанского государства, общенационального лидера Гейдара Алиева перед народом. Он подчеркнул, что в Греции с глубоким уважением чтят память великого лидера.
Посол Азербайджана в Греции Ариф Мамедов говорил о ярком и славном жизненном пути Гейдара Алиева, занимающего особое место среди влиятельных политиков мира, его многогранной государственной деятельности, неоценимой и исключительной роли в обретении независимости, сохранении и укреплении современного Азербайджанского государства. Он отметил, что Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев успешно продолжает политический курс Гейдара Алиева.