Xaricdə Yaşayan Azərbaycanlı Alimlərin Forumunun iştirakçıları Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə təşəkkür ediblər
2 oktyabr, 20249-11 sentyabr tarixində Bakıda keçirilmiş Xaricdə Yaşayan Azərbaycanlı Alimlərin Forumunun iştirakçılarından Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təşəkkür məktubları ünvanlanıb.
Məktublarda Forumun təşkil olunmasına, eyni zamanda elm və təhsilin inkişafına göstərilən diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıq bildirilib. Forum dünyanın müxtəlif ölkələrində fəaliyyət göstərən azərbaycanlı alimlərin bir araya gələrək, ölkəmizin elmi, iqtisadi və mədəni inkişafına öz töhfələrini verəcəyi mühüm platforma kimi qiymətləndirilib. Azərbaycanın daha da güclənəcəyinə və dövlətin dəstəyi ilə elm sahəsində yeni uğurlara imza atılacağına inan ifadə edilib.
Forum iştirakçılarının Xankəndi və Şuşaya səfərlərinin mühüm tarixi, elmi, ictimai-siyasi hadisə kimi yaddaşlara həkk olunduğu qeyd edilib. Həmin səfərlər zamanı böyük sevinc və fəxarət hisslərinin yaşandığı vurğulanıb.
Məktublarla aşağıdakı linklərdən tanış olmaq mümkündür:
İlham Axundovdan, Vaterlo, Kanada » Azərbaycan Prezidentinin Rəsmi internet səhifəsi (president.az)
Lev Eppelbaumdan, Təl-Əviv, İsrail » Azərbaycan Prezidentinin Rəsmi internet səhifəsi (president.az)
Xədicə Zeynalovadan, Almaniya » Azərbaycan Prezidentinin Rəsmi internet səhifəsi (president.az)
Murad Ömərovdan, Xarkov, Ukrayna » Azərbaycan Prezidentinin Rəsmi internet səhifəsi (president.az)
Elşad Allahyarovdan, Klivlend, ABŞ » Azərbaycan Prezidentinin Rəsmi internet səhifəsi (president.az)
Yulduz Rəhimovdan, Toronto, Kanada » Azərbaycan Prezidentinin Rəsmi internet səhifəsi (president.az)

Участники Форума азербайджанских ученых, проживающих за рубежом, выражают благодарность Президенту Азербайджанской Республики
2 октября, 2024Участники проведенного 9-11 сентября в Баку Форума азербайджанских ученых, проживающих за рубежом, направили письма благодарности Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
В письмах Президенту Ильхаму Алиеву выражается признательность за организацию форума, а также внимание и заботу о развитии науки и образования. Форум получил оценку как важная платформа, на которой азербайджанские ученые, осуществляющие деятельность в различных странах мира, консолидировавшись, внесут вклад в научное, экономическое и культурное развитие нашей страны. Выражена уверенность в дальнейшем укреплении могущества Азербайджана и достижении им новых успехов в научной сфере при поддержке государства.
Отмечено, что поездки участников форума в Ханкенди и Шушу остались в памяти, как важное историческое, научное и общественно-политическое событие. Подчеркнуто, что в ходе этих поездок были пережиты чувства большой радости и гордости.