Tallində yaşayan soydaşımızın Vaşinqtonda sərgisi açılıb
Tallində yaşayan soydaşımız Rövşən Nurun Vaşinqtonda ABŞ-Azərbaycan Ticarət Palatasının dəstəyilə “Azərbaycan naxışları” adlı rəsm sərgisi açılıb. Sərgi aprelin 15-dək davam edib.
Sərgidə rəssamın Azərbaycan mədəniyyətinin zəngin irsini tərənnüm edən əsərləri nümayiş olunub. Rövşən Nur sərgi çərçivəsində uşaqlar üçün ustad dərsləri deyib.
Bakıda anadan olan Rövşən Nur Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasını bitirdikdən sonra Estoniyada Tallin Rəssamlıq Akademiyasında bacarıqlarını daha da inkişaf etdirib və əsərlərində ənənələrin novatorluqla üzvi şəkildə birləşdirən fərqli üslublu rəssam kimi formalaşıb.
Qeyd edək ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi Rövşən Nurun Tallinn şəhərindəki Dizayn və Memarlıq Qalereyasının fəaliyyətinə və rəssam soydaşımız Rövşən Nurun tez-tez Avropa auditoriyasının ölkəmizin mədəniyyəti ilə yaxından tanış olmasına xidmət edən sərgilər və tədbirlər keçirməsinə dəstək göstərir.

Washington hosted Azerbaijani artist’s exhibition
Washington hosted an exhibition entitled “Azerbaijani patterns” by Rovshan Nur, an Azerbaijani artist based in Tallinn. The exhibition was organized with the support of the US-Azerbaijan Chamber of Commerce.
The artist's works glorifying the rich cultural heritage of Azerbaijan were displayed at the exhibition. Rovshan Nur held master classes for children within the framework of the exhibition.
Rovshan Nur was born in Baku, after graduating from the Azerbaijan State Academy of Fine Arts, upgraded his skills at the Estonian Academy of Arts.
It should be noted that the State Committee on Work with Diaspora supports the activity of Rovshan Nur's Design and Architecture Gallery in Tallinn. Our compatriot often holds exhibitions and events that serve to familiarize the European audience with the culture of Azerbaijan.