Soydaşımız Qırğızıstanda Kant şəhər şurasına deputat seçilib
Qırğız Respublikasında yaşayan Azərbaycan diasporunun nümayəndəsi Səlim Kərimov «Birlik» Qırğızıstan Azərbaycanlıları İctimai Birliyinin dəstəyi ilə Kant Şəhər Şurasının deputatı seçilib. Ölkə üzrə azərbaycanlıların ən çox yaşadığı şəhər olan Kantda türk dünyasının görkəmli dövlət xadimi, Ulu Öndər Heydər Əliyevin adını daşıyan küçə mövcuddur. 2016-cı ildə Kant şəhəri ilə Quba rayonu arasında qardaşlaşma memorandumu imzalanıb.
Kant şəhər şurasının deputatı seçilən Səlim Kərimov göstərilən dəstəyə görə Birliyin rəhbərliyinə minnətdarlığını bildirib, ölkənin və xalqın rifahı naminə, həmçinin Azərbaycan diasporunun fəaliyyətində, Azərbaycan mədəniyyətinin təbliğində yaxından iştirak edəcəyini deyib.
Qeyd edək ki, Səlim Kərimov ictimai xadim olmaqla yanaşı, sahibkarlıq və xeyriyyəçilik fəaliyyəti ilə məşğuldur.

Наш соотечественник избран депутатом Кантского городского совета Кыргызстана
Представитель азербайджанской диаспоры Салим Керимов, живущий в Республике Кыргызстан, при поддержке Общественного объединения азербайджанцев Кыргызстана "Бирлик" избран депутатом Кантского городского совета. В Канте, городе с наибольшей численностью азербайджанского населения по стране, есть улица, носящая имя выдающегося государственного деятеля тюркского мира, великого лидера Гейдара Алиева. В 2016 году между городом Кант и Губинским районом был подписан меморандум о побратимстве.
Салим Керимов, избранный депутатом Кантского городского совета, выразил руководству объединения признательность за оказанную поддержку, отметил, что будет принимать активное участие в деле повышения благосостояния страны и народа, а также деятельности азербайджанской диаспоры и пропаганде азербайджанской культуры.
Отметим, что Салим Керимов, являясь общественным деятелем, одновременно занимается предпринимательством и благотворительностью.