Poltavadakı diaspor təşkilatının rəhbərinə medal təqdim olunub
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Ukrayna Azərbaycanlıları Radasının Poltava Vilayəti İctimai Təşkilatının rəhbəri Füzuli Qənbərovu qəbul edib.
Komitə sədri Azərbaycanla Ukrayna arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişafında və iki ölkə arasında mədəni əlaqələrin genişləndirilməsində Azərbaycan diasporunun rolunu yüksək qiymətləndirdiyini söyləyib.
Görüş zamanı Ukraynadakı Azərbaycan diasporunun mövcud vəziyyəti və gələcək planlar barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonra Füzuli Qənbərova “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” Azərbaycan Respublikasının medalı təqdim olunub.
Füzuli Qənbərov fəaliyyətinə verilən yüksək qiymətə görə Azərbaycan dövlətinə dərin minnətdarlığını bildirib. O, xaricdə yaşayan azərbaycanlıların Prezident İlham Əliyevin siyasətini daim dəstəklədiklərini, bundan sonra da ölkələrimiz arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişafı və diasporumuzun fəaliyyətinin daha mütəşəkkil olması naminə səylərini əsirgəməyəcəklərini nəzərə çatdırıb.

The head of the diaspora organization in Poltava was awarded a medal
The Chairman of the State Committee on Work with Diaspora, Fuad Muradov accepted Fuzuli Ganbarov, the Head of the Public Organization of the Poltava Region of the Ukrainian Azerbaijanis Rada.
The Committee Chairman highly appreciated the role of the Azerbaijani diaspora in the development of bilateral relations between Azerbaijan and Ukraine and in the expansion of cultural relations between the two countries.
During the meeting, current situation of Azerbaijani diaspora in Ukraine and future plans were considered.
Subsequently, the medal of the Republic of Azerbaijan "For service in Diaspora activity" was presented to Fuzuli Ganbarov.
Fuzuli Ganbarov expressed his deep gratitude to the Azerbaijani state for the high appreciation of his activity. He stated that Azerbaijanis living abroad had always supported President Ilham Aliyev's policies and would continue to spare no effort for the development of bilateral relations between their countries and for ensuring that the activities of the diaspora become more organized.