“Parlaq Gələcək” Gənclər Mərkəzinin üzvləri imtahanlarda yüksək nəticə əldə ediblər
Gürcüstanın Bolnisi munisipalitetinin Xidiskuri kəndində fəaliyyət göstərən “Parlaq Gələcək” Gənclər Mərkəzində hazırlıq kurslarını bitirmiş gənclərin böyük əksəriyyəti Vahid Milli İmtahanlardan yüksək nəticə əldə ediblər.
Həm universitetlərə qəbul, həm də sınaq imtahanlarını uğurla verən şagirdlər mükəmməl bacarıq nümayiş etdiriblər. Riyaziyyat və məntiq fənlərindən hazırlıq kursları keçən gənclərdən Gövhər Rəhimovanın sözlərinə görə o, dərslərə və imtahana xüsusi məsuliyyətlə yanaşıb və nəticədə yüksək bal toplamağa nail olub.
Yüksək bal toplayan abituriyentlərdən biri də Günel Yusifovadır. Günel imtahan zamanı çox həyəcanlı olmasına baxmayaraq özünəinamının güclü olduğunu və yaxşı nəticə göstərməyə hər zaman hazırıqlı olduğunu deyib.
Digər abituriyent Veysəl Mahmudov - “İmtahana məsuliyyətlə hazırlaşmışdım və imtahan zamanı özümü rahat hiss edərək yüksək bal toplayacağıma inamımı itirmədim” deyə bildirib.
Gənclər həyatlarında ilk uğura imza atmalarında onlara mənəvi dəstək olmuş “Parlaq Gələcək” Gənclər Mərkəzinin və müəllimlərinin böyük rol oynadığını qeyd edib, onlara əvəzsiz zəhmətlərinə görə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Qeyd edək ki, Parlaq Gələcək Gənclər Mərkəzində Araz Musayev və Əhmədalı Babaşov riyaziyyat fənnini, Şahvələd Nəbiyev isə məntiq fənnini tədris edir. Cari ildə Mərkəzin hazırlıq kurslarını bitirmiş gənclərin Vahid Milli İmtahanlardan yüksək nəticə əldə edib tələbə adı qazanması 100 faiz təşkil edir.

Члены Молодежного центра “Блестящее будущее” добились высоких результатов на экзаменах
Подавляющее большинство молодежи, окончившей подготовительные курсы в Молодежном центре “Блестящее будущее”, функционирующем в селе Хидискури Болнисского муниципалитета Грузии, добилось высоких результатов на Единых национальных экзаменах.
Учащиеся, успешно прошедшие прием в университеты, а также сдавшие пробные экзамены, показали хорошие умения. По словам одной из представителей молодежи, прошедших курсы по математике и логике, Говхар Рагимовой, она с большой ответственностью подошла к занятиям и экзамену, благодаря чему набрала высокий балл.
Другая абитуриентка, набравшая высокий балл, - Гюнель Юсифова. Гюнель сказала, что хотя была очень взволнована в ходе экзамена, тем не менее, продемонстрировала твердую уверенность в себе и постоянную готовность к достижению высокого результата.
Еще один абитуриент Вейсал Махмудов отметил, что ответственно подготовился к экзамену, и, будучи уверенным в себе в ходе экзамена, знал, что наберет высокий балл.
Молодежь подчеркнула, что Молодежный центр “Блестящее будущее” и педагоги, оказавшие ей моральную поддержку, сыграли большую роль в достижении первого успеха в жизни, поблагодарила их за неоценимый труд.
Отметим, что Араз Мусаев и Ахмедалы Бабашев преподают в Молодежном центре “Блестящее будущее” математику, а Шахвелед Набиев – логику. В текущем году 100 процентов представителей молодежи, окончивших подготовительные курсы центра, добились высоких результатов на Единых национальных экзаменах и стали студентами.