Həmyerlimiz Londonda solo konsertlə çıxış edib
Böyük Britaniyanın paytaxtı Londonda “Talent Unlimited” (“Hüdudsuz istedad”) xeyriyyə təşkilatı tərəfindən həmyerlimiz gənc pianoçu Vüsalə Babayevanın solo konserti keçirilib.
Vüsalə Babayeva konsertdə məşhur bəstəkarlar Frederik Şopenin “Mazurka” və “Böyük parlaq polonez mi-bimol” əsərlərini, Sergey Prokofyevin 7 nömrəli sonatasını və Sevda Məmmədlinin “Laçın balladası”nı peşəkarlıqla ifa edib.
Gənc pianoçumuzun ifası qonaqların böyük maraq və alqışları ilə qarşılanıb.
Qeyd edək ki, “Talent Unlimited” təşkilatına Birləşmiş Krallıqdakı konservatoriyalarda təhsil alan ən yaxşı musiqiçilər seçilir və onlara konsertlər təşkil olunaraq karyeralarına böyük dəstək göstərilir. İstedadlı pianoçumuz dekabrda bu təşkilata üzv seçilib.
Beynəlxalq müsabiqələr laureatı, Prezident təqaüdçüsü Vüsalə Babayeva hal-hazırda dünyanın ən nüfuzlu konservatoriyalarından olan London Kral Musiqi Kollecində təhsil alan ilk və yeganə azərbaycanlı pianoçudur.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə adı Azərbaycanın gənc istedadlarının “Qızıl kitabı”na  yazılıb. Almaniya, Çex Respublikası, Estoniya, Bolqarıstan, Türkiyə, Gürcüstan və digər ölkələrdə keçirilən beynəlxalq müsabiqələrdə dəfələrlə birinci yerə layiq görülüb.

London hosted Azerbaijani pianist’s concert
Our compatriot, young pianist Vusala Babayeva represented our country at concert program held by the charity organization “Talent Unlimited” in London, the capital of the United Kingdom
She professionally performed the pieces of music by famous composers, such as “Mazurka” and “Grande Polonaise en mi bémol” by Frederic Chopin, “Piano Sonata No. 7” by Sergei Prokofiev and “Lachin ballad” by Sevda Mammadli.
The young pianist’s performance aroused much interest and met with applause.
Vusala Babayeva, laureate of international competitions, Presidential Scholar is currently the first and only Azerbaijani studying at the Royal College of Music in London, one of the world's most prestigious conservatories. Under the presidential order, Vusala Babayeva’s name was inscribed in the “Golden Book” of young talents of Azerbaijan.
It should be noted that “Talent Unlimited” charity organization selects the musicians of exceptional talent studying at the conservatories of the United Kingdom and provides them with support by organizing their concert programs.