Komitə əməkdaşları Aktaudakı Azərbaycan Mərkəzində olublar
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin əməkdaşları Qazaxıstana səfər çərçivəsində Aktau şəhərindəki Şahmərdan Yessenov adına Xəzər Yeni Texnologiyalar Universitetinin nəzdində komitənin dəstəyi ilə fəaliyyət göstərən "Azərbaycan Mərkəzi" İctimai Fondunda olublar.
Komitənin şöbə müdiri Əli Baytalov universitetdə təhsil alan azərbaycanlı tələbələrlə görüş zamanı diaspor fəaliyyəti haqqında danışıb. Onların bu istiqamətdə görə biləcəyi işlər, diasporun inkişafı sahəsində həyata keçiriləcək tədbirlər mövzusunda müzakirə aparılıb. Mərkəzin direktoru İlkin Orucov Mərkəzin layihələri haqqında məlumat verərək hazırda universitetdə təhsil alan 100-dən artıq azərbaycanlı tələbənin hər birinin Mərkəzin fəaliyyətində aktiv iştirak etdiyini bildirib.
Daha sonra universitetin vitse-prezidenti Kayırbek Kaldanbekoviç ilə görüş baş tutub. Görüşdən sonra komitə əməkdaşları təhsil müəssisəsinin nəzdində yeni istifadəyə verilmiş texnoparkın fəaliyyəti ilə tanış olublar.

Committee staff visited the Azerbaijan Center in Aktau
As part of a visit to Kazakhstan, the staff of the State Committee on Work with Diaspora visited Azerbaijani Central Public Fund, operating with the support of the Committee, under the Caspian University of Technology and Engineering named after Shahmardan Yessenov in Aktau.
During the meeting with Azerbaijani students studying in this university, head of the committee's department Ali Baytalov spoke about activities of the Committee. A discussion has been held on the actions they can take in this regard and the events to be implemented in the field of diaspora development. Ilkin Orujov, director of the Center gave information in detail and stated that each of the more than 100 Azerbaijani students currently studying at the University, actively participates in the activities of the Center.
Subsequently, meeting with Kayrbek Kaldanbekovich, vice-president of the university, took place. After the meeting, committee employees get acquainted with the activities of the newly commissioned Technopark of the educational institution.