Böyük Britaniyanın və Malayziyanın Azərbaycandakı səfirləri Dövlət Komitəsində olublar
2 oktyabr, 2024Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Fergus Auld və Malayziyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ahmad Kamrizamil Bin Mohd Rza Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsində olublar.
Qonaqları salamlayan sədr Fuad Muradov Komitənin fəaliyyəti, həyata keçirdiyi layihələr, xaricdəki Azərbaycan Evləri, Koordinasiya Şuraları, Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondu, həmçinin avqustda Laçında keçirilən Diaspor Gənclərinin V Yay Düşərgəsi haqqında ətraflı məlumat verib. Komitənin təkcə xaricdə yaşayan azərbaycanlılarla deyil, eyni zamanda Azərbaycana dost münasibəti bəsləyən ölkələrlə də iş apardığını qeyd edib.
Səfir Fergus Auld və Ahmad Kamrizamil Bin Mohd Rza səmimi qəbula görə təşəkkür ediblər. Ölkələri ilə Azərbaycan arasında əlaqələrin genişləndirilməsinin vacibliyindən söz açan diplomatlar bundan sonrakı fəaliyyətlərində Komitə ilə əməkdaşlığa hər zaman hazır olduqlarını bildiriblər.
Görüşdə birgə layihələrin, müxtəlif sahələr üzrə mübadilə proqramlarının gerçəkləşdirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Qarşılıqlı səmərəli fəaliyyətin bundan sonra da uğurla davam etdiriləcəyinə əminlik ifadə olunub.

The ambassadors of the Great Britain and Malaysia in Azerbaijan visited the State Committee
2 October, 2024The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Fergus Auld and the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Malasia, Ahmad Kamrizamil Bin Mohd Rza visited the State Committee on Work with Diaspora.
Greeting the guest, Chairman Fuad Muradov gave detailed information about the Committee’s activities, ongoing projects, Azerbaijan Houses abroad, Coordination Councils, Azerbaijan Diaspora Support Fund as well as the 5th Summer Camp of Diaspora Youth holding in Lachin. He noted that the Committee not only works with Azerbaijanis living abroad but also collaborates with countries that have friendly relations with Azerbaijan.
The ambassadors Fergus Auld and Ahmad Kamrizamil Bin Mohd Rza expressed gratitude for the warm reception. They highlighted the importance of expanding relations between their countries and Azerbaijan. They affirmed their readiness to cooperate with the Committee in the future activities.
During the meeting, ideas were exchanged about implementing joint projects and exchange programs in various fields. Confidence was expressed that mutually beneficial cooperation would be continue successfully in the future.