Azərbaycanlı alimlərə medallar təqdim olunub
18 sentyabr, 2024Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov xaricdə yaşayan azərbaycanlı alimlər Murad Ömərov və Səbinə İsgəndərovaya təltif olunduqları “Diaspor fəaliyyətində xidmətə görə” Azərbaycan Respublikasının medalını təqdim edib.
Komitə sədri soydaşlarımızın diasporumuzun inkişafına və ölkəmizin xaricdə tanıdılmasına verdikləri töhfələri yüksək qiymətləndirib, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Əməkdar elm xadimi, texnika elmləri doktoru, professor Murad Ömərov Azərbaycan-Ukrayna Dostluq Cəmiyyətinin sədri, Xarkov Milli Radioelektronika Universitetinin Prorektorudur.
Səbinə İsgəndərova Kanadanın Alberta vilayətində fəaliyyət göstərən Alberta Azərbaycan Mədəniyyəti Cəmiyyətinin (ALACS) təsisçisidir.
Hər iki diaspor fəalı fəaliyyətlərinin yüksək qiymətləndirilməsinə görə Prezident İlham Əliyevə və Azərbaycan dövlətinə təşəkkür edib, bundan sonra Azərbaycan elimin inkişafı üçün əllərindən gələni əsirgəməyəcəklərini bildiriblər.

The Chairman of the State Committee on Work with Diaspora, Fuad Muradov presented the medal of the Republic of Azerbaijan "For service in Diaspora activity" to the Azerbaijani scientists living abroad, Murad Omarov and Sabina Iskenderova.
The Committee Chairman highly appreciated the contributions of our compatriots to the development of our diaspora and the promotion of our country abroad, wished them success in their future activities.
Honored scientist, Doctor of Technical Sciences, professor Murad Omarov is the Chairman of the Azerbaijan Ukraine Friendship Society, and a Vice President of Kharkov National University of Radioelectronics.
Sabina Iskenderova is the founder of Alberta Azerbaijani Cultural Society (ALACS) operating in Alberta, Canada.
The both of diaspora activists expressed their gratitude to the President Ilham Aliyev and the state of Azerbaijan. They stated that they would spare no effort for the development of the Azerbaijani nation.