Avstraliyada yaşayan alim soydaşımız ADA və Qərbi Kaspi Universitetlərində olub
Uzun illərdir Avstraliya İttifaqında yaşayan və Sidney Texnologiya Universitetinin professoru, güney azərbaycanlı soydaşımız Şəmsəddin Nejadi Azərbaycana səfər edib.
Səfər çərçivəsində cənublu soydaşımız ADA və Qərbi Kaspi Universitetlərində bir sıra faydalı görüşlər keçirib. ADA Universitetinin icraçı  prorektoru Fariz İsmayılzadə ilə görüş zamanı ADA Universiteti və Sidney Texnologiya Universitetləri arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq haqqında memorandumun hazırlanması və tələbə mübadiləsi üzrə danışıqlar aparılıb.
Qərbi Kaspi Universitetində icraçı prorektor Rəşad Bağırovla da görüşən Ş.Nejadi universitetin 80 tələbəsinə “Introduction to Civil Engineering” (İnşaat mühəndisliyinə giriş) mövzusunda mühazirə oxuyub. Tələbələrə Ş. Nejadinin və R.Bağırovun imzası ilə sertifikatlar təqdim olunub.

Azerbaijani scientist living in Australia visited ADA and Western Caspian Universities
Our compatriot from South Azerbaijan Shamsaddin Nejadi, a professor at The University of Technology Sydney paid a visit to Azerbaijan.
Within the framework of his visit, our compatriot held a number of productive meetings at ADA and Western Caspian Universities. The meeting with the executive vice-rector of ADA University Fariz Ismayilzadeh, focused on the negotiations regarding draft memorandum on mutual cooperation between the two universities and student exchange.
Sh. Nejadi, also met with the executive vice-rector of Western Caspian University Rashad Baghirov and gave a lecture on topic “Introduction to Civil Engineering” to 80 students of the university. Students, attending the lecture were rewarded with certificates signed by Sh. Nejadi and R. Baghirov.