Almaniyada Zəfər Günü münasibətilə boks turniri keçirilib
Almaniyanın Şkopau şəhərində Zəfər Günü münasibətilə beynəlxalq səviyyəli boks turniri keçirilib. Maqdeburq şəhərində fəaliyyət göstərən “Odlar Yurdu” Boks klubunun və Şkopau şəhərinin “Der MSV BUNA” idman qurumunun birgə təşkilatçılığı ilə baş tutan turnirdə 100-ə qədər yeniyetmə və uşaq idmançı öz gücünü sınayıb.
Klubun Azərbaycan bayrağı altında rinqə çıxan boksçuları Timur Batçayev, Lukas  Kirxner və Feysale Lebenda turnirin qaliblərindən olub.
“Odlar Yurdu” Boks klubunun rəhbəri, peşəkar boks üzrə dünya çempionu Azad Əzizov Zəfər Günü münasibətilə idman yarışlarının təşkilinin gözəl bir ənənə olduğunu söyləyib. Göstərdikləri dəstəyə görə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinə və Azərbaycanın Almaniyadakı Səfirliyinə təşəkkürünü bildirib.

В Германии по случаю Дня Победы проведен турнир по боксу
По случаю Дня Победы в германском городе Шкопау проведен турнир по боксу международного уровня. В соревнованиях, организованных боксерским клубом “Oдлар Юрду”, функционирующим в городе Магдебург, совместно со спортивной структурой “Der MSV BUNA” города Шкопау, померялись силами около 100 юных спортсменов.
Одними из победителей турнира стали боксеры клуба Тимур Батчаев, Лукас Кирхнер и Фесале Лебенда, вышедшие на ринг под флагом Азербайджана.
Руководитель боксерского клуба “Oдлар Юрду”, чемпион мира в профессиональном боксе Азад Азизов отметил, что организация спортивных соревнований по случаю Дня Победы является прекрасной традицией. Он выразил Государственному комитету по работе с диаспорой и посольству Азербайджана в Германии признательность за оказанную поддержку.