Yaponiyanın Azərbaycandakı səfiri Dövlət Komitəsində olub
Yaponiyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Vatanebe Katsuya Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsində olub.
Qonağı səmimi salamlayan Komitə sədri Fuad Muradov Komitənin fəaliyyəti, həyata keçirdiyi layihələr, xaricdəki Azərbaycan Evləri, Koordinasiya Şuraları haqqında ətraflı məlumat verib. Komitənin təkcə xaricdə yaşayan azərbaycanlılarla deyil, eyni zamanda Azərbaycana dost münasibəti bəsləyən ölkələrlə də iş apardığını bildirən Sədr Yaponiyadakı Azərbaycan diasporunun fəaliyyətinin iki ölkə arasındakı münasibətlərin daha da genişlənməsində mühüm rol oynadığını qeyd edib. Komitənin dəstəyilə Yaponiyada gerçəkləşdirilən layihələr barədə fikirlərini bölüşüb.
Səfir Vatanebe Katsuya səmimi qəbula görə təşəkkür edib. Ötən ilin dekabrından Azərbaycanda fəaliyyətə başladığını söyləyən Səfir azərbaycanlıların Yaponiyaya olan sevgisinin onda xoş təəssürat yaratdığını deyib. O, bundan sonrakı fəaliyyətində Komitə ilə əməkdaşlığa hər zaman hazır olduğunu bildirib.

Посол Японии в Азербайджане побывал в Государственном комитете
Чрезвычайный и полномочный посол Японии в Азербайджане Ватанабе Кацуя побывал в Государственном комитете по работе с диаспорой.
Председатель комитета Фуад Мурадов, радушно поприветствовав гостя, представил подробную информацию о деятельности комитета, реализованных им проектах, домах Азербайджана за рубежом, координационных советах. Отметив, что комитет проводит работу не только с проживающими за рубежом азербайджанцами, но и в странах, питающих дружественное отношение к Азербайджану, председатель подчеркнул, что деятельность азербайджанской диаспоры в Японии играет важную роль в дальнейшем расширении отношений между двумя странами. Он поделился мнением о проектах, осуществляемых в Японии при поддержке комитета.
Посол Ватанабе Кацуя поблагодарил за радушный прием. Сообщив, что приступил к работе в Азербайджане с декабря минувшего года, посол сказал, что любовь азербайджанцев к Японии произвела на него приятное впечатление. Oн выразил готовность к сотрудничеству с комитетом в своей последующей деятельности.