Almaniyada Yaşayan Azərbaycanlı Həkimlərin III Forumu keçirilir
Forum Almaniya Azərbaycanlıları Alyansının, Almaniyada Azərbaycanlı Həkimlər Forumunun təşkilatçılığı və Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə keçirilir. Tədbirə Almaniyanın 81 şəhərindən 200 həkim, tibbin müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən ekspertlər qatılıb.
Almaniyada Azərbaycanlı Həkimlər Forumu İdarə Heyətinin sədri Elvin Hüseynovun moderatorluğu ilə keçirilən tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi, torpaqlarımızın bütövlüyü uğrunda canından keçən şəhidlərimizin əziz xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlayıb.
Daha sonra Prezident İlham Əliyevin Qarabağda qazanılan qələbə ilə bağlı fikirlərinin əks olunduğu videoçarx, həmçinin Həkimlərin I və II Forumlarından bəhs edən videoçarx nümayiş olunub.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Azərbaycan dövlətinin diaspor siyasəti, ölkə başçısının tövsiyələri əsasında həyata keçirilən layihələr barədə danışıb, belə forumların diasporun birliyinə ciddi təsir etdiyini qeyd edib.
Almaniya Azərbaycanlıları Alyansı İdarə Heyətinin sədri Nuran Abdullayev çıxışında gələcəkdə forumun bütün dünyada yaşayan azərbaycanlı həkimləri əhatə edəcəyinin proqnozunu verib.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyində Reabilitasiya, keyfiyyətə nəzarət və xidmətin təşkili departamentinin müdiri Bahadur Rzayev təmsil etdiyi qurumun fəaliyyətindən danışıb, forumun Almaniyadakı həkimlərlə daha sıx əlaqələr qurulmasındakı rolunu yüksək qiymətləndirib.

The city of Bonn hosts the III Forum of Azerbaijani Doctors living in Germany
The forum is organized by the Alliance of Azerbaijanis in Germany, the Forum of Azerbaijani Doctors in Germany and supported by the State Committee on Work with Diaspora. 200 doctors, experts, working in various fields of medicine, from  81 cities of Germany participated at the event.
The event, holding in the moderation of the Chairman of the Board of the Forum of Azerbaijani Doctors in Germany, Elvin Huseynov, began with sounding of the National Anthem of the Republic of Azerbaijan continued with one minute’s silence, as a mark of respect to the dear memory of martyrs, who died for the territorial integrity of our country.
Later, a video showing President Ilham Aliyev's views on the victory in Karabakh was displayed, as well as a video about the I and II Forums of Doctors.
The Chairman of the State Committee on Work with Diaspora Fuad Muradov gave information about the diaspora policy of the state of Azerbaijan, implemented projects based on the recommendations of the head of the country, and stated that such forums have a serious impact on the unity of the diaspora.
The Chairman of the Board of the Alliance of Azerbaijanis in Germany Nuran Abdullayev made a prediction in his speech that in the future the forum would cover Azerbaijani doctors living all over the world.
Bahadur Rzayev, Head of the department of rehabilitation, quality control and service organization at the State Medical-Social Expertise and Rehabilitation Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population of the Republic of Azerbaijan spoke about the activities of the institution he represents. He highly appreciated the role of the forum in establishing closer relations with doctors in Germany.