Azərbaycanın Ukraynadakı diaspor fəalları Pasxa bayramı ərəfəsində Lvovda humanitar yardım aksiyası keçiriblər.
Birləşmiş Ukrayna Azərbaycanlıları Konqresinin Gənclər və İdman Departamentinin, yerli YUNKOR Gənclər İcmasının birgə təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə Lvovda Pasxa bayramı münasibətilə əsgərlərə, hərbçilərə humanitar yardım göstərib.
“Azərbaycanın Ukraynadakı diasporu dövlətimizin siyasətinə uyğun olaraq humanitar aksiyaları davam etdirir”, - deyə Konqresin Gənclər və İdman departamentinin rəhbəri Şəhriyar Məhərrəmov bildirib.
Qeyd edək ki, Birləşmiş Ukrayna Azərbaycanlıları Konqresi və digər diaspor təşkilatları mütəmadi olaraq Ukraynada yaşayan həmvətənlərimiz və yerli icmalar arasında sosial həmrəyliyi və dəstəyi gücləndirməyə yönəlmiş layihələr həyata keçirirlər.

Наши соотечественники провели в Украине акцию гуманитарной помощи
Накануне Пасхи активисты азербайджанской диаспоры в Украине провели во Львове акцию гуманитарной помощи.
Департамент молодежи и спорта Объединенного конгресса азербайджанцев Украины и местная Молодежная община ЮНКОР по случаю Пасхи инициировали и организовали во Львове гуманитарную помощь солдатам, военнослужащим.
“В соответствии с политикой нашего государства азербайджанская диаспора в Украине продолжает гуманитарные акции”, - сказал руководитель Департамента молодежи и спорта конгресса Шахрияр Магеррамов.
Отметим, что Объединенный конгресс азербайджанцев Украины и другие диаспорские организации регулярно реализуют проекты, направленные на усиление социальной солидарности и поддержки между проживающими в Украине нашими соотечественниками и местными общинами.