Nyu Yorkda Zəfər Günü və Dövlət Bayrağı Gününə həsr olunmuş məlumatlandırma aksiyası keçirilib
ABŞ-nin Nyu York şəhərində məşhur “Times Square” meydanında 8 Noyabr - Zəfər Gününə və 9 Noyabr - Dövlət Bayrağı Gününə həsr olunmuş məlumatlandırma aksiyası keçirilib.
Aksiya Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və Azərbaycan-Amerika Gənclər Federasiyasının (AAYF) təşkilatçılığı ilə baş tutub.
AAYF-nin sədri Leyla Aslanovanın təşkilatçılığı ilə toplanan ABŞ-də təhsil alan azərbaycanlı gənclər meydanı ziyarət edən turistləri və yerli amerikalıları Azərbaycanın tarixi Zəfər günü barəsində məlumatlandırıblar.
Həmyerlilərimiz Azərbaycanın üç rəngli bayrağı ilə “Yaşasın Azərbaycan”, “Zəfər Bayramın mübarək Azərbaycan” şüarları səsləndiriblər. Eyni zamanda “Times Square” meydanında nəhəng led ekranlarda Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün əks olunduğu xəritə nümayiş olunub. Meydanı ziyarət edən turistlər Azərbaycan bayrağı ilə fotolar çəkdiriblər.
Bundan başqa, üzərində “8 Noyabr Azərbaycanın Zəfər Günüdür!” şüarı və Azərbaycanın Zəfər rəmzi hesab olunan Xarıbülbülün əks olunduğu led ekranlı avtomobil meydanın ətrafında hərəkət edib və 42-ci küçədə dayanıb.

An informational campaign dedicated to Victory Day and State Flag Day of Azerbaijan was held in New York
9 November, 2024
An informational campaign dedicated to Azerbaijan's Victory Day on November 8 and State Flag Day on November 9 was held at the famous Times Square in New York, USA.
The campaign was organized with the support of the State Committee on Work with Diaspora and the Azerbaijani-American Youth Federation (AAYF).
Under the leadership of AAYF president Leyla Aslanova, Azerbaijani students studying in the U.S. gathered at the square to inform tourists and local Americans about Azerbaijan's historic Victory Day.
Our compatriots, holding Azerbaijan's three-colored flag, chanted slogans such as "Long live Azerbaijan" and "Happy Victory Day, Azerbaijan".
Additionally, a map showing Azerbaijan's territorial integrity was displayed on a giant LED screen in Times Square. Tourists visiting the square took photos with the Azerbaijani flag.
Furthermore, a car equipped with an LED screen displaying the slogan "November 8 is Azerbaijan's Victory Day!" and featuring the Khari Bulbul (a symbol of victory) drove around the square and stopped on 42nd Street.