Nyu Yorkda Zəfər Günü və Dövlət Bayrağı Gününə həsr olunmuş məlumatlandırma aksiyası keçirilib
ABŞ-nin Nyu York şəhərində məşhur “Times Square” meydanında 8 Noyabr - Zəfər Gününə və 9 Noyabr - Dövlət Bayrağı Gününə həsr olunmuş məlumatlandırma aksiyası keçirilib.
Aksiya Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və Azərbaycan-Amerika Gənclər Federasiyasının (AAYF) təşkilatçılığı ilə baş tutub.
AAYF-nin sədri Leyla Aslanovanın təşkilatçılığı ilə toplanan ABŞ-də təhsil alan azərbaycanlı gənclər meydanı ziyarət edən turistləri və yerli amerikalıları Azərbaycanın tarixi Zəfər günü barəsində məlumatlandırıblar.
Həmyerlilərimiz Azərbaycanın üç rəngli bayrağı ilə “Yaşasın Azərbaycan”, “Zəfər Bayramın mübarək Azərbaycan” şüarları səsləndiriblər. Eyni zamanda “Times Square” meydanında nəhəng led ekranlarda Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün əks olunduğu xəritə nümayiş olunub. Meydanı ziyarət edən turistlər Azərbaycan bayrağı ilə fotolar çəkdiriblər.
Bundan başqa, üzərində “8 Noyabr Azərbaycanın Zəfər Günüdür!” şüarı və Azərbaycanın Zəfər rəmzi hesab olunan Xarıbülbülün əks olunduğu led ekranlı avtomobil meydanın ətrafında hərəkət edib və 42-ci küçədə dayanıb.

В Нью-Йорке состоялась информационная акция, посвященная Дню Победы и Дню государственного флага
9 ноября, 2024На знаменитой площади “Times Square” в американском городе Нью-Йорк состоялась информационная акция, посвященная 8 Ноября - Дню Победы и 9 Ноября - Дню государственного флага.
Aкция была организована Федерацией азербайджано-американской молодежи (AAYF) при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой.
Собравшаяся под руководством председателя AAYF Лейлы Аслановой азербайджанская молодежь, обучающаяся в США, информировала туристов и местных американцев об историческом Дне Победы Азербайджана.
Наши соотечественники с трехцветным флагом Азербайджана в руках скандировали лозунги "Да здравствует Азербайджан!", "С Днем Победы, Азербайджан!". На огромном LED экране на площади “Times Square” была представлена карта, отражающая территориальную целостность Азербайджана. Прибывающие на площадь туристы фотографировались с флагом Азербайджана.
Кроме того, автомобиль с LED экраном, на котором были отображены лозунг "8 Ноября - День Победы Азербайджана!" и Харыбюльбюль, считающийся символом Победы Азербайджана, передвигался вокруг площади и остановился на 42-й улице.