Ontario Əyalət Parlamentinin üzvü Azərbaycan Evini ziyarət edib
22 oktyabr, 2024Toronto şəhərinin Skarboro-Gildvud (Scarborough-Guildwood) əyalətinə əlavə seçkilərdə Ontario Qanunvericilik Məclisinə seçilmiş, Ontario Liberal Partiyasının üzvü kanadalı siyasətçi Andrea Hazell Kanada Azərbaycan Evinin qonağı olub.
Öz uğur hekayəsini Azərbaycan Evinin gəncləri və Kanadaya yeni gələn icma üzvləri ilə bölüşən Andrea Hazel bu ziyarətdən məmnunluq duyduğunu bildirib.
Görüş zamanı Azərbaycan Evinin rəhbəri Lalin Həsənova qonağa evin fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib, xalqımızın qədim tarixinin, zəngin mədəni irsinin təbliği ilə bağlı həyata keçirilən layihələrdən danışıb. Azərbaycan Evinin nəzdində həftəsonu məktəbinin fəaliyyət göstərdiyini diqqətə çatdırıb. Andrea Hazellin uğur hekayəsinin gənclərin inkişafında yaxşı bir nümunə olacağını qeyd edib.
Görüşdə həmçinin Ontario qanunvericilik məclisi və Kanada parlamentinin üzvləri ilə əməkdaşlıq əlaqələrindən də danışılıb.
Dəvət üçün təşəkkür edən Andrea Hazell Azərbaycan Evinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib və icma üzvlərinin suallarını cavablandırıb.

Canadian politician Andrea Hazell, a member of the Liberal Party of Ontario, was a guest of Azerbaijani House in Canada.
Andrea Hazell shared her success story with the youth of Azerbaijani House and community members, and expressed her great pleasure.
During the meeting, Lalin Hasanova, the head of Azerbaijani House provided detailed information to the guests about activities of House, and spoke about the projects implemented to promote the ancient history and rich cultural heritage of our nation. She emphasized that the weekend school operates under the Azerbaijani House. Lalin Hasanova also mentioned that the success story of Andrea Hazell would be a good example in the youth development.
It was spoken about the cooperation ties with members of the Legislative Assembly of Ontario and the Canadian Parliament at the meeting.
Expressing her gratitude for the invitation, Andrea Hazell highly appreciated the activities of the Azerbaijani House and answered the community members’ questions.